Priscilla - Dost svévolně se košatící osud přehled

Priscilla - Dost svévolně se košatící osud https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/296742/bmid_priscilla-dost-svevolne-se-kosatici-85f-296742.jpg 2 12 12

Ota Ulč napsal pozoruhodný životní příběh své čínsko-švýcarské manželky Priscilly Lim. Její dědeček založil čtyři banky, obchodní komoru a stal se ambasadorem císařského dvora, ale prosperitu rodiny rozvrátil jak Mao Ce-tung, tak Čankajšek a Priscilla se jako úplně chudá princezna vydala do New Yorku, kde pracovala pro UNICEF. Tam se poznala s plebejským emigrantem z Plzeňska Otou Ulčem. Pro Číňany byla málo žlutá a naopak v Americe byla až příliš rasově jinobarevná, a nejvíc se jí dotklo, když ji někdo označil za Japonku. Není divu, že Priscilla vstoupila do rasově smíšeného manželství s Otou Ulčem, s kterým se nikdy nenudila. Třikrát spolu objeli celý svět a přesvědčili se, jak je rozmanitý a bohatý a kolik v něm vře nesnašenlivosti, kolik absurdit člověka obklopuje a co všechno ho může obohatit, a na těch cestách se s nimi nebude nudit ani čtenář.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Priscilla - Dost svévolně se košatící osud. Přihlašte se a napište ho.

1amu
16.02.2020 2 z 5

První dojem před čtením ? Nízké hodnocení kvality knihy. To není u tohoto autora normální. Proč ? Postrádá naprosto sebereflexi ! S nadsázkou lze konstatovat, že slovně vystupuje jako náčelník VELKÁ HUBA, kdesi v dřívějším africkém bantustánu. Domníval jsem se, že tato kniha bude holdem jeho zesnulé manželce paní Priscille.
Opak je pravdou - já, já, já, jenom JÁ ! Chudinka Popelka se krčí v temném koutečku kdesi na půdě. V knize je plno historek, zbytečně opakovaných z toho, co jsem si od pana Ulče přečetl. A na konec ? Ve finále knihy (která by mohla mít o polovinu stránek méně) je výčet co spolu s chotí projezdili. Připomíná mi to natřásajícího páva, kdesi v honosném sídle movitých předků jeho choti na Taiwanu . Bylo to zbytečné, čtenář to zná. Měl jsem dojem,že hlavní experti přes zahraniční vztahy USA s okolním světem byli pánové H.Kissinger a Z.Brzezinski. Asi jsem se zmýlil. Lze tolikrát procestovat celý svět z platu profesora pod penzí z univerzity v Binghamptonu ? Možná uvažuji špatně, domnívám se, že nelze. Asi tam byl finanční podíl i ze strany paní Priscilly. A tak jednu * přidávám kvůli ní a opravdu povedené obálce.

MartinaF
28.07.2016 3 z 5

Trochu zastaralý cestopis a Priscilla ve stínu svého manžela. Bohužel i já se přidávám k nízkému hodnocení této knihy.

DariDerek
17.07.2016 1 z 5

Je mi to líto, ale budu pokračovat v negativních komentářích.. Nedalo se to. Dočteno, ale vůbec nevím o čem to bylo. Rozhodně ne o Priscille, tu jsem aspoň částečně poznala z anotace a z fotek z knihy...

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Priscilla - Dost svévolně se košatící osud v seznamech