Misterioso přehled

Misterioso
https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/206970/bmid_misterioso-m2r-206970.jpg 3 73 73

Po tom, čo zavraždili niekoľko obchodných riaditeľov z najvyšších vrstiev, sa komisár národnej polície rozhodol založiť novú elitnú jednotku zloženú z vybraných policajných špecialistov z celej krajiny. Práve sformovaná skupina sa pustila do svojej prvej úlohy: vystopovať nepolapiteľného vraha so sofistikovaným modom operandi. Zakaždým sa vláme do domu bohatého podnikateľa, počúva nahrávku džezovej skladby a nakoniec strelí svoju obeť dvakrát do hlavy. Stopy vedú rôznymi smermi: do Ruska, do sveta džezu a bankovníctva, až nakoniec sa rozhodujúcou stopou stane vzácna nahrávka Theloniusa Monka, džezová klasika Misterioso.... celý text

Literatura světová Detektivky, krimi
Vydáno: , Príroda
Originální název:

Misterioso , 1999


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Misterioso. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (17)

Terkishead
19.01.2024 1 z 5

Jestli tohle byla jednička, tak dvojku už rozhodně číst nebudu. Vlastně se divím, že jsem dočetla tuhle. Kdyby to stálo za to, dlouze bych mohla vyčíslit, co na tom bylo špatně. Ale je to "jen" detektivka a od té se asi mnoho nečeká. I když i detektivka se dá napsat dobře.

moudivlacek
04.11.2022 3 z 5

První setkání s autorem. Je pravda, že jsem se dlouho nemohla začíst, také mnohé může odradit obrovská spousta jmen, která jsou velmi podobná. Přesto tuto knihu nemohu jen pohanět. I když to tak ze začátku nevypadá, má to slušný základ, je založena experimentální speciální jednotka při Státní policii, která se má pokusit vyřešit vraždy bohatých a vlivných švédských podnikatelů. Hodně dlouho trvá, než to začne mít hlavu a patu, a i když ani poté děj nenabere nějaké závratné výše, jedná se o klasické "skládání střípků pravdy". Různí policisté s různými přístupy a chováním se musejí naučit spolupracovat. Vrah zůstane pro mne podivínem, i když trochu ho snad chápu.
Zkusím dát autorovi další šanci.


jprst
11.06.2020 2 z 5

Pro mě dosud neznámý švédský autor a hned kniha, která mě nijak nezaujala. Lehce podprůměrná detektivka, chvílemi až nudná, i když závěr to přece jen trochu vylepšil. Prostě přečíst se to dá, ale na víc jak dvě hvězdy to nemá.

všechny komentáře

Související novinky (1)

Knižní novinky (23. - 31. 5.)

22.05.2014


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy. Přidejte citát.


Kniha Misterioso v seznamech

v Přečtených105x
ve Čtenářské výzvě6x
v Doporučených3x
v Knihotéce108x
v Chystám se číst26x
v Chci si koupit1x
v dalších seznamech1x