Příběh jedné duše přehled

Příběh jedné duše https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/503065/bmid_pribeh-jedne-duse-mjk-503065.jpg 5 69 69

Autobiografické spisy svaté Terezie z Lisieux (1873–1897), které vydáváme v novém překladu pod názvem Příběh jedné duše, patří k nejvzácnějším pokladům křesťanské duchovní literatury. Prostinká literární forma v sobě skrývá prorocký rozměr, který autorce vysloužil vzácný titul učitelka církve. Terezie připomíná všem křesťanům, že Bůh evangelií je Bůh milosrdný, proto je víra v něho světlem i uprostřed temnot a dětská důvěra v Boha lékem na existenciální úzkost. Učí nás krásné a odvážné cestě duchovního dětství, která je vlastně jen znovuobjevením původního poselství evangelia.... celý text

Duchovní literatura Náboženství Biografie a memoáry
Vydáno: , Karmelitánské nakladatelství

l'Histoire d'une Âme , 1898

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Příběh jedné duše. Přihlašte se a napište ho.

Admiva
16.04.2024 5 z 5

Překvapilo mě, nakolik je autentická sv. Terezie odlišná od vidění různých moderních autorů snažících se její citáty tendenčně dezinterpretovat. Překvapilo mě to velmi mile. Úžasný příběh člověka, který se zcela odevzdal Bohu.

Chesterton
27.11.2023 5 z 5

Četla jsem určitě dvakrát, před Terezkou hluboce smekám, ale asi nikdy jsem si k ní nenašla úplně cestu a trochu mě to mrzí ...
Každému, kdo to má podobně, doporučuji zajímavý pohled Martina C. Putny:

Kniha je fajn, ale určitě nikoli pro každého :o)
Možná vám jinak lehce kontroverzní literární historik, kritik, komparatista, překladatel, spisovatel a pedagog Fakulty humanitních studií Univerzity Karlovy, vysvětlí některé souvislosti ;o)
6/5

Netopyr07
10.09.2023

Ano, musím souhlasit s lenkou0383 - není to čtení pro každého. Terezičku mám ráda, nicméně možná je to i grafickým provedením knihy, nebo poznámkovým aparátem až na konci knihy... Prostě jsem asi tak v polovině a dál to nejde... Třeba se k ní ještě vrátím.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Příběh jedné duše v seznamech

v Právě čtených3x
v dalších seznamech2x