Předčasná úmrtí 3 přehled

Předčasná úmrtí 3
https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/222451/predcasna-umrti-222451.jpg 3 4 4

Portréty tří předčasně zemřelých českých literátů - Jiřího Wolkra, Konstantina Biebla a Otakara Batličky.

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Předčasná úmrtí 3. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (1)

milamarus
14.12.2022 5 z 5

Objeveno v pondělí mezi dnes vrácenými knihami. // Nechápu tak nízké dosavadní hodnocení a sama dávám maximální počet hvězdiček, neboť myslím, že je to dobře napsané, resp. z obrazovky dobře převedené. Je to místy košatější, místy naopak krácené, někdy přeházené, a proto snad i plynulejší, více pochopitelné. // Krom toho – Wolker, Biebl, Batlička - všechna tři jména mě lákala, dlouho jsem je opomíjela, pročež se mi líbí ta částečná propojenost první a druhé části a svým způsobem druhé části s tou třetí. // Bod navíc za využití několikaměsíčního časového odstupu od natáčení, za rozhovory s režiséry oněch dokumentů (str. 144 a následující).
Budete-li jako já text i video vzájemně porovnávat, nechávám na vás. Odkazy do ivysílání ČT dávám pro každý případ do sekce zajímavosti. // Při použití knihy jako pramene však pozor na menší nesrovnalosti, kdy v dokumentu o Wolkerovi hovoří spolužák Karel Snášel, přičemž v knize se opakovaně uvádí “Scháněl“; kdy v dokumentu je Wolkerův zápis do kalendáříku datován dnem 13. července, avšak v knize čtu čtrnáctého.

Stojí za přečtení!

-----------------------------------------------
CITÁT:
Za trest byl ve škole zavřený do přírodopisného kabinetu, kde z nedostatku lepší zábavy měnil štítky u jednotlivých exponátů.


Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy. Přidejte citát.


Kniha Předčasná úmrtí 3 v seznamech

v Přečtených3x
v Knihotéce3x
v Chci si koupit1x