Prapory v prachu přehled

Prapory v prachu https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/3219/mid_prapory-v-prachu-YQS-3219.jpg 4 15 15

Svůj první román Prapory v prachu napsal William Faulkner v devětadvaceti letech. Tento příběh jižanského patricijského rodu z období krátce po ukončení americké občanské války, zabývající se otázkami cti, smrti, rasismu a touhy po přežití, však poprvé vyšel v plném znění až v roce 1978. Předtím po mnoha odmítnutích v jiných nakladatelstvích musel Faulkner přistoupit na to, že román zkrátí a kniha nakonec vyšla v roce 1929 v redukované verzi pod názvem Sartoris. V českém jazyce vychází tento titul poprvé; do češtiny nebyla přeložena ani zkrácená verze.... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Mladá fronta

Flags in the Dust , 1973

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Prapory v prachu. Přihlašte se a napište ho.

Looka2
12.02.2020 2 z 5

60% můj druhý pokus přijít na chuť tomuto autorovi opět nevyšel. Přes nesporné kvality na mě román působil neproniknutelně a dějově zmateně. Prostě jsem se do něj nedokázal ponořit.

Bingos
20.02.2019 5 z 5

Lahodně barvitým jazykem a živoucí detailností vyobrazená mozaika charakterů a poměrů napříč škálou palety generační, stavovské nebo rasové.
Někomu nemusí sednout jakási roztříštěnost mnoha dějových linek, ale Prapory v prachu jsou spíš než román, trojrozměrná olejomalba konkrétního času a místa a jako taková mě prostoupila krásnou nostalgií a osudovostí.

Crimble
25.11.2018 5 z 5

Toto je krásná literatura. I kdyby u Faulknera nebyl nosný příběh, je každá jeho kniha velkým čtenářským zážitkem. Úžasná práce s jazykem, originální postřehy, ojedinělý chytrý humor. A tím vším je sděleno jaksi mimoděk to podstatné o životě té doby.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Prapory v prachu v seznamech

v Právě čtených1x
v dalších seznamech1x