Policejní hodina přehled

Policejní hodina
https://www.databazeknih.cz/img/books/51_/51077/bmid_policejni-hodina-eTo-51077.jpg 3 13 13

Rozsáhlý obraz života českého a především pražského dělnictva v 90.letech 19. století.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Policejní hodina. Přihlašte se a napište ho.

Kirsch
14.06.2024 4 z 5

Zajímavý pohled na život nižších sociálních vrstev na přelomu 19. a 20. století. Autor jasně ukazuje, jak tehdy život opravu byl tvrdý a nesnadný, což i dnešnímu čtenáři umožní snáze pochopit, proč měly komunistické myšlenky posléze takovou podporu. Zároveň autor zařazuje do textu i zmínky o významných dobových událostech, čímž atmosféru doby opět podtrhuje. Jen ten závěr mi přišel takový nedotažený, jako kdyby si autor řekl, že už napsal dost stránek, tak to může odevzdat do tisku.

Kabuky
09.06.2023 3 z 5

Odpočinková četba.

maryzka
26.03.2023 3 z 5

Tak nevím, jak uklízím půdu tak pročítám knihy, které bych si ráda nechala. A asi si ji nechám. I když se tady čtenářům nelíbí slovo socialismus, ale zas je tu popsán život v 19. století a taky život informátorů policie, které se hodí do každého režimu, také život obyvatel nejchudší a nejbohatší spodiny( kuplíři, vetešníci) apod.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Policejní hodina v seznamech