Pohádky vánočního zvonku přehled

Pohádky vánočního zvonku https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/140720/bmid_pohadky-vanocniho-zvonku-Oex-140720.jpg 5 32 32

Tyto pohádky mi, drahé děti, vypravoval jeden vánoční zvonek. Je už starý, oprýskaný, trochu chroptí a občas úplně ztrácí hlas. Ale když už se na posledních zbytcích jeho stříbra odrazí plaménky štědrovečerních svíček, vypadá vždycky jako nový, a když přivolává děti k stromku, zní jeho cinkot jako andělský zpěv. To proto, že je nejšťastnější, když se v dětských očích rozsvítí záře štěstí. A protože i já mám ten pohled nade všecko rád, myslím, že jsem vánočnímu zvonku dobře porozumněl a napsal jsem jeho pohádky tak, jak mi je vyprávěl: s láskou a pro vaši radost. Vánoce – to bylo pro Františka Kožíka kouzelné slovo, znamenaly pro něj nejen vzpomínky na dětství, ale i právě prožívanou rodinnou atmosféru. Pro přátele rád vytvářel „vánočenky“, krátké básničky s ilustracemi. Mezi hezké zvyky patřilo také povídání pohádek, které vyprávěl v předvánočním čase dcerce. A teď si je můžete přečíst i vy! O potrhlé Andule, neposlušném koníkovi, třech zlých dědcích, úkolech prince Jasmína, nejhloupějším čertovi, Orličce, podivné noci, zázračném malíři, Kašpařince a mnohé další. Dvanáct pohádek na dobrou noc přináší všem sváteční náladu s vůní jehličí a kouzelnou zvonkohrou.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Pohádky vánočního zvonku. Přihlašte se a napište ho.

etranger
11.12.2021 3 z 5

Kdysi jsem tuto knihu dostal jako vánoční dárek. Zajímavé je se k takovým knihám po letech vrátit a číst je znovu a jiným (dospělým) pohledem. Jen málo z těchto příběhů tematicky souvisí s vánocemi a ilustrace jen málo korespondují se sociálními/socialistickými tóny tohohle vánočního zvonku. Hezké jen hezké příběhy které většinou neuvíznou v paměti.

Abukšákul
08.03.2021 5 z 5

Tolik let jsem ji měla, již od svého dětství a nikdy nepřečetla. Až teď svým dětem a moc se nám líbila.

maminkoutek
09.02.2021 4 z 5

Kniha přináší soubor 12 originálních pohádkových příběhů. Pohádky jsou humorné a čtivé, a to navzdory tomu, že obsahují místy také zastaralá slova a slovní spojení (autor žil v letech 1909-1997).

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Pohádky vánočního zvonku v seznamech

v dalších seznamech3x