Podivuhodný svět Zdeňka Buriana přehled

Podivuhodný svět Zdeňka Buriana
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/536116/bmid_podivuhodny-svet-zdenka-buriana-66168d1f7b0ff.jpg 5 37 37

Světy Zdeňka Buriana série

Ponořte se do světa českého malíře, jehož ilustrace doprovázely vydání románů Julese Verna. Monografie geniálního českého malíře přináší poprvé pohromadě a ve výjimečné reprodukční kvalitě veškeré dostupné ilustrace, jimiž Zdeněk Burian doprovázel česká a slovenská vydání románů Julese Verna. Ilustrace z valné většiny vznikaly v mistrově nejlepším tvůrčím období od poloviny třicátých do konce čtyřicátých let 20. století a skládají se v triumfální soubor, který překvapí sběratele a nadchne čtenáře Julese Verna i dobrodružné literatury vůbec.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Podivuhodný svět Zdeňka Buriana. Přihlašte se a napište ho.

Leona333
26.08.2023 5 z 5

Kdybych měla napsat něco k této knize, tak bych už nebyla originální, neb vše co je v tomto knižním klenotu ukryto, bylo okomentováno pány přede mnou...
Snad jen mohu podotknout, že tento poklad, by měl mít každý skalní fanoušek Zdeňka Buriana a Julese Verna, doma.

PetrPehe
31.12.2022 5 z 5

Tato kniha je oslavou, a to hned několikanásobnou. Především je to oslava dvou velikánů, kteří se nikdy nepotkali a přitom měli hodně společného, tedy Julese Verna a Zdeňka Buriana. Je to také oslava lásky a obdivu Ondřeje Neffa k oběma velikánům, oslava prvorepublikového nakladatelství J. R. Vilímka a v neposlední řadě oslava neskutečného nakladatelského počinu s touto knihou.
Kniha je naprostou samozřejmostí pro všechny milovníky děl Julese Verna.
Za mě rozhodně kniha roku, a že je přitom z čeho vybírat.
Nádherná kniha.

Bedřich63
05.12.2022 5 z 5

Tak jsem si zase po pár měsících udělal radost a doslova přitáhl z knihovny další skvost s ilustracemi Zdeňka Buriana. Tentokrát se jedná o průřez jeho ilustracemi doprovázejícími knihy Julese Verna.
Ti, co knihu četli a prohlíželi reprodukce ilustrací, tak vědí, jak kniha vypadá. Její parametry jsou ještě úctyhodnější, než u předchozí knihy této řady: rozměry 34 x 24,5 x 4,5 cm, váha 3,2 kg.
Stejně tak i obsah je výjimečný. Kniha obsahuje přes 400 velmi kvalitních reprodukcí kreseb Zdeňka Buriana a stručné popisy obsahu knih, které svými malbami doplnil.
Doporučuji všem milovníkům ilustrovaných dobrodružných knih a především milovníkům a znalcům Verneovek.

Knižní novinky 24. - 30. září

24.09.2018

Ocenění knihy (1)

2018 - Nejkrásnější české knihy roku (Ceny za vynikající polygrafické zpracování - 3.místo)

Kniha Podivuhodný svět Zdeňka Buriana v seznamech

v Právě čtených2x