Podivuhodné příběhy a dobrodružství Jana Kornela přehled

Podivuhodné příběhy a dobrodružství Jana Kornela https://www.databazeknih.cz/img/books/20_/205881/bmid_podivuhodne-pribehy-a-dobrodruzstvi-0B2-205881.jpg 5 203 203

Příběhy a dobrodružství prostého chlapce z malé středověké vesnice jsou vskutku podivuhodné a neuvěřitelné. Jan Kornel je proti své vůli vržen do ohromného víru, který od základů vyvrátil a zpustošil jistoty, jež měli lidé té doby kolem sebe i v sobě. Tomu víru se v našich dějinách říká třicetiletá válka. Byla nelítostná a krutá jako každá válka, jen o to víc, že trvala plných třicet let. Janu Kornelovi dala zažít a poznat tolik událostí, že v jiné době by to nebylo možné. Prošel nejrůznějšími kraji Evropy, připoután řetězy a vydávaje ze sebe poslední síly plavil se na trestanecké galéře nekonečným oceánem, téměř holýma rukama zakládal jako otrok v neprostupných pralesích tabákové plantáže na jednom z nejkrásnějších a nejbohatších ostrovů světa — na jihoamerické Espaňole, dnešním Haiti.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Podivuhodné příběhy a dobrodružství Jana Kornela. Přihlašte se a napište ho.

MichalMartinka
včera 5 z 5

Knih jsem četl asi 3x a pokažné to byl zážitek. Čtivé, dobrodružné, zajímavé a poučné. Historický věrné až člověk myslí, že se to pravdu stalo :) A to je výborné.
Tedy...ono se to stalo... jenom Jan je postava románová :)

Peter73
15.09.2023 5 z 5

Tento spisovateľ mne neznámy ma prekvapil. Je to klasická dobrodružná kniha starej školy. Príbeh a putovanie Jána Kornel v 30-ročnej vojne, na mori, v Novom svete a u pirátov. Kniha je podaná ako rozprávanie hlavného hrdinu, čitateľ má pocit, ako keby sa to skutočne stalo, ako keby to bolo dobové dielo v ľahko upravenej forme. Autor sa snaží používať v určitej miere "historickú mluvu". Je to také variácia na Exquemelinové dobrodružstvá medzi pirátmi, aj ked pasáž s pirátmi je najkratšia. . (Alexandre Olivier Exquemelin: Co jsem zažil mezi piráty a bukanýry). Kniha ma bavila, autor do deja vložil veľa historických faktov. Hodnotím plným počtom.

Robodlak
29.07.2023 5 z 5

Jedna z mých nejoblíbenějších dobrodružných knih. Je doslova nabitá událostmi a dějovými zvraty. Hlavní hrdina, obyčejný chasník, je velmi inspirativní svým nezlomným duchem i přes nepřízeň osudu. Kniha neztrácí ani po letech na přitažlivosti. Tento příběh by rozhodně stál za zfilmování.

Zatím zde není žádná související novinka.

Neškodný nepřítel je jen mrtvý nepřítel.

Kniha Podivuhodné příběhy a dobrodružství Jana Kornela v seznamech

v dalších seznamech3x