Planoucí oblaka: Nebe ve tvých barvách přehled

Planoucí oblaka: Nebe ve tvých barvách
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/504203/bmid_planouci-oblaka-nebe-ve-tvych-barva-sHL-504203.png 3 64 64

Planoucí mraky série

1. díl

Nad oblaky série

1. díl

Láska? Ne, díky. Letuška Olivia sní místo romantického vztahu spíš o studiu matematiky a intelektuální atmosféře Oxfordu. Její život se však od základu změní, když potká zdánlivě arogantního Nicka, kterému se zřejmě nedokáže vyhnout. Tenhle nový pilot a lamač dívčích srdcí totiž jako na potvoru pracuje pro stejné aerolinky. A pod svou silnou fasádou překvapivě skrývá duši umělce. Svůj sen musel ale bohužel opustit, aby naplnil očekávání svých rodičů. Olivia a Nick stanou před rozhodnutím, zda zariskovat a vpustit druhého do svého srdce… Gabriella Santos de Lima čtenářům svým jedinečným, poetickým a emocemi nabitým jazykem představuje dva okouzlující protagonisty a jejich sny, touhy a strachy. Nechá vás nahlédnout hluboko do dvou zamilovaných duší a prožívat současně štěstí i tragiku jejich příběhů. Šarmantní, vtipná a místy i smutná romance, která vás vynese nad mraky.... celý text

Literatura světová Romány Dívčí romány
Vydáno: ekniha , Red

Der Himmel in deinen Farben , 2021

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Planoucí oblaka: Nebe ve tvých barvách. Přihlašte se a napište ho.

Zuzíček77
24.03.2024 3 z 5

(SPOILER) Tato kniha mě zaujala jsou krásou obálkou, vlastně jsem ani nevěděla o čem je a stejně jsem jí koupila. Líbilo se mi prostředí knihy ve kterém se děj odehrává. Příběh je klasická romantika s překážkami. Dostáváme se zde na různá místa, to jsou za mě plusové body. Postavy jsem si také hned oblíbila, akorát ten děj mi přišel občas trochu zdlouhavý. Kniha se jinak četla dobře a celkem rychle. Jsem zvědavá co nám přinese druhý díl.

Myšlenka z knihy:
Nezáleží na tom, odkud přicházím nebo kam jdu. Důležité je, že stále kráčím.

pollyn
22.01.2024 4 z 5

Konstrukce příběhu odpovídá žánru, ale stylistikou se vymyká a to je příjemně osvěžující :) styl autorky mě opravdu oslovil. Možná to dělá i to, že originál je v němčině a tak přicházíme o ta klasická překladatelská klišé typu "vlasy v odstínech pepře a soli".
Dějově mě trochu ruší to letecké prostředí, podle mě nadbytečné. A hlavně nízký věk postav je nevěrohodný. Kdyby jim bylo o pět let víc tak by i ta stipendijní Pocahontas víc vynikla. Nevím. Každopádně se těším na další díl.

jana1874
30.12.2023 3 z 5

Kniha mě zaujala obálkou, pak jsem četla anotaci a koupila jsem si ji. Dlouho trvalo, než jsem se k ní dostala a přečetla ji, ale stihla jsem to ještě v tomhle roce

Nečekaně se děj chvíli odehrával v době, kdy postavy slavily Silvestr, takže jsem se trefila dobou, když i nám zrovna zbývají poslední dny v roce 2023

Letuška, která miluje matematiku a jejím snem je studovat v Oxfordu a pilot s duší umělce, který se umění nemůže věnovat kvůli rodině. Ona, která na střední měla stipendium, byla tam sama proti ostatním a on z bohatší rodiny, dva cizinci a přitom spolužáci ze střední se chvíli po maturitě nečekaně potkají a zjistí, že pracují u stejné letecké společnosti.

Je tu ukázka krásného přátelství... co mohou udělat fotky, které by nikdy neměly být poslány a i kdyby ano, tak nijak dál šířené... rodinná tradice a přesto sen dělat něco jiného... rodina a vztahy mezi blízkými i těmi, které neznáme...

Úplně TOP kniha to není, už jsem četla i lepší tohoto žánru , ale měla v sobě silné pasáže, zvlášť jedna mě opravdu dostala (e-mail od Ever) a některé části byly důležité, poučné, ale možná mohla být o trochu kratší, nebo spíš některé části záživnější, protože mě to hlavně zezačátku nevtáhlo hned do děje, trvalo mi se začíst. Ale jinak to byla hezká jednohubka

Saudade - portugalské slovíčko a označuje hluboký pocit nostalgické touhy po někom či něčem, co je nepřítomné

Vychází Čtenářský diář 2023, Sváděj mě a další knižní novinky (35. týden)

28.08.2022

Kniha Planoucí oblaka: Nebe ve tvých barvách v seznamech