Pisár Bartleby přehled

Pisár Bartleby
https://www.databazeknih.cz/img/books/50_/507289/pisar-bartlebyL7flu5-bpH-.jpg 4 73 73

Čo môže robiť dobrosrdečný zamestnávateľ, ak jeho zamestnanec odmietne vykonávať postupne prácu a napriek tomu zostáva v kancelárii? Spočiatku sú to jednotlivé úlohy, ktoré Bartleby odmieta, ale neskôr prestáva komunikovať a nerobí nič… Ide o akúsi vzburu, chorobu, alebo iba zlú povahu?

Literatura světová Novely
Vydáno: ekniha , Zabudnuté knihy

Bartleby, the Scrivener , 1853

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Pisár Bartleby. Přihlašte se a napište ho.

Jazzminator
03.06.2024

Příběh kratšího rozsahu, ze začátku takový odlehčený, občas jsem se u něj dokonce i zasmála. Tato novela měla však (alespoň pro mne) nečekaný zvrat - svou temnou stránku, která se postupně dostávala na povrch, a kniha tedy i skončila poměrně depresivně. Celkově vzato to byla četba zábavná, svižná, ale i k zamyšlení.

zedir
20.08.2023 4 z 5

Vzpomínám, jak mě při čtení povídky upřímně překvapilo její až existenciální ladění a připomínalo mi Kafku, což je už co říci, protože Kafkův styl je tak specifický, že neexistuje autor, k němuž bych ho přirovnal. Podobně jako Bílá velryba i Písař Bartleby v sobě obsahuje více, než by se na první pohled mohlo zdát, a Melville zřejmě opravdu předběhl svou dobu.

Králíczek
24.06.2023 5 z 5

Tohle bych prosím raděj ano. Po přečtení knihy mám chuť přečíst si něco podobného a upéct si zázvorové koláčky. Recept jsem si už našel, teď ještě knihu...

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Pisár Bartleby v seznamech

v Právě čtených1x