Peníze v rukou státu přehled

Peníze v rukou státu https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/468545/bmid_penize-v-rukou-statu-eDv-468545.jpg 5 39 39

Vývoj peněz na svobodném trhu a jejich úplné ovládnutí státy, to je téma proslulé. Rothbardovy knihy. Publikace byla sepsaná velmi působivě pro nejširší okruh čtenářů. a její obsah je stále aktuální. Zneužívání této ohromné moci nad penězi a celou ekonomikou je jen dalším logickým krokem. Profesor Rothbard popisuje mechanismus uchvácení peněz a popis ničivých vládních intervencí a zhoubné politiky centrálních bank do rozpadu brettonwoodského systému. Vývoj od 70. let až ke vzniku eura zachycuje a vysvětluje v obsáhlém doslovu Guido Hülsmann. Celá kniha prokazuje, že za inflaci a hospodářské krize jsou odpovědny centrální banky – nástroj, kterým stát ovládá peníze.... celý text

Literatura světová Literatura naučná Ekonomie a obchod
Vydáno: , Fish & Rabbit

What Has Government Done to Our Money? , 1963

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Peníze v rukou státu. Přihlašte se a napište ho.

lungaj
07.01.2023 5 z 5

Zdrcující kritika současného měnového systému s jediným (dnes nepravděpodobným) rozumným východiskem - návratem ke komoditnímu, zřejmě zlatému standardu. Psáno velmi srozumitelně tak, jak je u Rothbarda ostatně zvykem. Takže si to může přečíst každý, ti co trochu dělají s financemi pak povinně :-)

DK_Ronie
18.11.2021 4 z 5

Určitě užitečná četba, které by řada lidí měla věnovat pozornost. Řada známých věcí, ale hezky shrnutých či vysvětlených z jiného úhlu pohledu / více do detailu, stejně tak hodně zajímavostí. Moc se mi nelíbil úvod/předmluva, přišlo mi to už hodně tendenční.

Maty44
02.08.2020 5 z 5

Povinná četba

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Peníze v rukou státu v seznamech

v Právě čtených3x
v dalších seznamech3x