Peníze v rukou státu

Vývoj peněz na svobodném trhu a jejich úplné ovládnutí státy, to je téma proslulé. Rothbardovy knihy. Publikace byla sepsaná velmi působivě pro nejširší okruh čtenářů. a její obsah je stále aktuální. Zneužívání této ohromné moci nad penězi a celou ekonomikou je jen dalším logickým krokem. Profesor Rothbard popisuje mechanismus uchvácení peněz a popis ničivých vládních intervencí a zhoubné politiky centrálních bank do rozpadu brettonwoodského systému. Vývoj od 70. let až ke vzniku eura zachycuje a vysvětluje v obsáhlém doslovu Guido Hülsmann. Celá kniha prokazuje, že za inflaci a hospodářské krize jsou odpovědny centrální banky – nástroj, kterým stát ovládá peníze....celý text

https://www.databazeknih.cz/img/books/46_/468545/big_penize-v-rukou-statu-eDv-468545.jpg 4.732
Literatura světová, Literatura naučná, Ekonomie a obchod

Vydáno: , Fish & Rabbit

What Has Government Done to Our Money?, 1963

Kniha Peníze v rukou státu

DK_Ronie
18.11.2021

Určitě užitečná četba, které by řada lidí měla věnovat pozornost. Řada známých věcí, ale hezky shrnutých či vysvětlených z jiného úhlu pohledu / více do detailu, stejně tak hodně zajímavostí. Moc se mi nelíbil úvod/předmluva, přišlo mi to už hodně tendenční.

Maty44
02.08.2020

Povinná četba

Berny97
27.01.2018

Inflace je pomalý a často přehlížený proces ničení našich úspor a investic do stáří. Autor přímočarým postupem vysvětluje, kdo mimo jiné, za tento jev může - stát a centrální banka.

TomOshibana1991
28.09.2017

V mém případě úvod do rakouské ekonomie. Velmi srozumitelné a s naprosto revolučními závěry. Pamatuji, že jsem ji zhltl během pár hodin a to včetně přestávek, kdy jsem přemítal, jak je možné, že už dávno neproběhla revoluce.

tomaser
24.09.2017

Neuvěřitelná kniha, přesto je inflační politika nejlepším nástrojem k ovládání mas neznalých věci. Lidé kandidující za strany (v podstatě všechny) podporující proinflacni politiku buď dělaj něco co vědí, že je špatně nebo si nejsou schopny přečíst ani tuto chmurnou historii takovych praktik. V kurzu je spíš studium marxismu leninismu, v lepším případě keynesiánství, nikoliv Rothbard, Hayek či Mises. Smutné

Oskarson
29.08.2016

Výborná kniha. Lze se dozvědět mnoho zajímavých informací o fungování peněz a historii inflační politky ve světě. Zároveň je kniha protkána mnohými zdroji a citacemi, takže je možnost jít do daného tématu velmi do hloubky.

Norimberk
08.09.2013

Kniha rakouského velikána. Dokáže přesvědčit každého o zrůdnosti a absurditě centrálních bank a současného bankovního systému.