Piata vlna přehled

Piata vlna https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/414042/bmid_piata-vlna-o33-414042.jpg 4 697 697

Pátá vlna / Piata vlna série

PO PRVEJ VLNE OSTALA LEN TMA. Po Druhej unikli len šťastlivci. A po Tretej sa zachránili iba nešťastníci. Po Štvrtej vlne platí jediné pravidlo: nikomu never.Teraz sa schyľuje k Piatej vlne a na osamotenom úseku autostrády sa pred nimi snaží uniknúť Cassie. Pred bytosťami, ktoré sa iba podobajú na ľudí, potulujú sa po krajine a zabíjajú všetko okolo seba. Pred bytosťami, ktoré rozprášili posledných obyvateľov Zeme. Až kým Cassie nestretne Evana Walkera, je presvedčená, že prežije, iba ak ostane sama. Očarujúci a záhadný Evan môže byť Cassiinou jedinou nádejou pri záchrane jej brata – ba dokonca jej samej. No Cassie si musí vybrať medzi nádejou a zúfalstvom, medzi vzdorom a porážkou, medzi životom a smrťou. Musí sa vzdať alebo postaviť na odpor.Piata vlna je pôsobivý príbeh plný prekvapení – sme uprostred chaotického sveta, ktorý sa nazýva Zem. Ľudstvo, hoci sa hrdinsky snaží vzdorovať mimozemšťanom, má mizivé šance na prežitie. Desivá, neošúchaná a skutočne výnimočná realita, s akou autor stvárnil príchod cudzích bytostí, pohltí každého čitateľa, takže knihu prečíta jedným dychom. Rick Yancey sa pohral so svojimi postavami a očividne ho to bavilo.... celý text

Literatura světová Romány Sci-fi
Vydáno: , Tatran (Bratislava)

The 5th Wave , 2011

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Piata vlna. Přihlašte se a napište ho.

ZuzanaZ83
25.03.2024 4 z 5

Poslední dobou se snažím vyhýbat sériím. Tuhle knihu jsem měla ale už víc než rok v to read listu. A mě to bavilo.

m2056
10.09.2023 4 z 5

První kniha série je dobrá určitě lepší než film protože je vždycky více výpravná.

RadimB.
29.08.2023 3 z 5

Jedná se o post-apo knížku. Název pátá vlna je odvozený od toho, že lidstvo je vyhlazováno v jednotlivých vlnách (záplavy, mor etc..) a zaseklo se ve čtvrté vlně a přichází pátá (více nebudu spoilovat). Děj se děje ve dvou liniích. Jedna se točí kolem Cassie mladé teenagerce co přežila všechny vlny. Druhá okolo jejího bratra.
Ze začátku měla knížka velmi dobrou čtivost, ale zhruba v půli jí začal trošku docházet dech. Závěr mi přišel až moc rychlý.
Celkový pocit z knížky - neurazí a jedná se o poměrně kvalitní dílo, ale mezi top knížky s touto tématikou se u mě nezařadila.

Jdou si pro nás. Pro všechny.

18.04.2016

Knižní novinky (7. 11. - 14. 11.)

06.11.2013

Kniha Piata vlna v seznamech