Jdou si pro nás. Pro všechny.

novinky

PR článek, 18.04.2016
Jdou si pro nás. Pro všechny.

Svět, který známe, zmizel v nenávratnu. A to nejen v knižní trilogii Pátá vlna, ale i na filmovém plátně. První díl celosvětově úspěšné série od Ricka Yanceyho byl v minulém roce zfilmován a 14. dubna si konečně odbyl premiéru i v českých kinech.

Cassie Sullivanová je jedna z posledních, která přežila čtyři vlny útoků mimozemšťanů - Jiných, nebo si to alespoň zpočátku myslí. V krátkém časovém horizontu přišla o matku i otce, a nyní se vydává zachránit svého mladšího bratra. Netuší ovšem, že se světem žene Pátá vlna. A ta má za úkol zlikvidovat poslední přeživší pozemšťany. Problém je, že Jiní vypadají jako lidé, a tak Cassie nikdy neví, komu nebo čemu se postaví do cesty. Když se setká s okouzlujícím Evanem Walkerem, její naděje na záchranu bratra vzroste. Jiní však systematicky pokračují v plánu na vyhlazení planety. Dokážou se poslední zbytky lidské rasy vzepnout v bitvě mezi životem a smrtí?

Autorem epické sci-fi trilogie je Rick Yancey, jehož knihy byly vydány ve více než dvaceti jazycích a získaly mnohá ocenění. Pátá vlna ještě nebyla ani publikována, a už o ni soupeřila filmová studia. Výsledek na sebe nenechal dlouho čekat a nyní máme i my možnost posoudit, jak se filmová verze povedla. V hlavní roli Cassie se představí Chloë Grace Moretz.Pokud se vám Pátá vlna líbila, můžete se rovnou pustit do pokračování Nekonečné moře a těšit se na 20. července, kdy nakladatelství Baronet vydá závěrečný díl pod názvem Poslední hvězda.

Více informací o sérii najdete na www.patavlna.czPátá vlnaPátá vlnaRick Yancey

Po první vlně zůstala pouze tma. Druhé vlně unikli jen ti šťastnější. A třetí vlnu přežili ti, kterým štěstí uniklo. Po čtvrté vlně platí jediné pravidlo: nevěř nikomu. Teď se blíží vlna pátá a po opuštěné dálnici prchá Cassie před Jinými,...více


Nekonečné mořeNekonečné mořeRick Yancey

Pokračování románu Pátá vlna. Jak zbavíte Zemi sedmi miliard lidí? Připravíte je o jejich lidskost. Cassie Sullivanová a její druhové přežili čtyři vlny ničení způsobené Jinými. Nyní, zatímco byla lidská rasa téměř vyhlazena a Pátá vlna...více


Poslední hvězdaPoslední hvězdaRick Yancey

V jedné chvíli tu jste a v další už nejste. Tak to bylo i předtím, než Jiní přišli. Jiní nevynalezli smrt, pouze ji dovedli k dokonalosti. Dali smrti tvář, aby na nás vyzráli, protože věděli, že je to jediný způsob, jak nás zničit. Konec ne...více


Komentáře (2)

jana6258
20.04.2016

Téééda, aj u mňa je to riadna náhoda! Včera som videla filmové spracovanie, dovtedy som poriadne netušila, že to existuje, a dnes som knihu držala v kníhkupectve a teraz to tu zbadám na úvodnej stránke. Knihy som nečítala, ale mohlo by to byť fajn- už len podľa toho filmu.

Shira27
18.04.2016

Jdu si tahle na databaziknih vložit Pátou vlnu do přečtených a co nevidím... Článek v novinkách o filmovém zpracování :D Podle traileru se zdá být celkem povedené, ale uvidíme co skutečně film přinese... :)