Osudy a cesty Josefa Švejka přehled

Osudy a cesty Josefa Švejka https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/48332/osudy-a-cesty-josefa-svejka-48332.jpg 4 3 3

Autor seznamuje čtenáře, jak s Haškovými osudy, tak se vznikem a se skutečnými vzory knihy o Švejkovi. Dále líčí pronikání knihy do světa prvými překlady do němčiny i filmy. Závěr knihy tvoří úvahy, zda je Švejk hrdinou či nehrdinou a co je to vlastně "švejkovina".

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Osudy a cesty Josefa Švejka. Přihlašte se a napište ho.

Ony
27.12.2015

Nepochopím, jak může někdo vypustit do světa knížku s tolika jazykovými a typografickými chybami. Nepřesnosti a nejasnosti se najdou i v obsahu (třeba nepodložené tvrzení na straně 98, že film Poslušně hlásím "vznikl narychlo z potřeby konkurovat filmovému zpracování Švejka v režii Axela von Ambessera"). Pytlíkovy dříve vydané práce o Haškovi a Švejkovi mají přes sporná místa nesrovnatelně vyšší úroveň a čtou se mnohem lépe.

WEIL
10.08.2011

řada nejasností, mystifikací, které Hašek sám vytvářel, tak se snaží R. Pytlík objasnit, vyložit, pokud jen to jde.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Osudy a cesty Josefa Švejka v seznamech