Ostnaté dráty přehled

Ostnaté dráty
https://www.databazeknih.cz/img/books/31_/314124/mid_ostnate-draty-rLf-314124.jpg 4 172 172

Detektivní román, v němž současný kriminalista vyšetřuje vraždu několika malířek graffiti a objevuje souvislosti s tragickým incidentem na česko-rakouských hranicích v 70. letech 20. století.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Ostnaté dráty. Přihlašte se a napište ho.

Hebrey
31.01.2023 4 z 5

Kniha se žánrově pohybuje někde mezi klasickou detektivkou, severskou krimi a thrillerem, navýc zasazené do českého prostředí. Ačkoliv šlo o poměrně odvážnou kombinaci, dá se říci, že se docala zadařilo. Za sebe mohu říci, že ačkoliv tento žánr není úplně můj šálek kávy, příběh mě zaujal a četlo se mi poměrně plynule a snadno.
Bohužel musím souhlasit s komentářem pode mnou od KnihovniceVS. To pojetí češtiny není úplně to pravé ořechové- nejen v přímé řeči, kam jistý slang vzledem k prostředí patří - ale často i v samotném vyprávění. také mi přišlo, že některé "kategorie" postav jsou jako podle šablony. Takhle vypadá, žije a uvažuje prostitutka, takto lesbička, takto policista, takto podezřelý, tak novinář.

iceVS
22.09.2022 3 z 5

Když to není Carella nebo Maigret, tak se nějak nemůžu začíst :-)
Nečetlo se to úplně zle, ale nějak jsem nepobírala smysl té potřeby šokovat mysteriózními vraždami kdysi běžnou politickou realitu.
Víc než dějem jsem byla šokovaná spíš pojetím češtiny a gramatickými nedostatky, bohužel...

katerina5544
03.06.2022 5 z 5

Skvělá kniha. Napínavá, čtivá ,ale i smutná. Propojení minulosti a současnosti se povedlo. Ještě mám doma Vor v zákoně a Zavesenou pizzu tak se těším.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Ostnaté dráty v seznamech

v dalších seznamech2x