Omyl kronikáře Kosmy přehled

Omyl kronikáře Kosmy https://www.databazeknih.cz/img/books/38_/385208/bmid_omyl-kronikare-kosmy-yvT-385208.jpg 4 31 31

Stál na počátku nejstarších českých dějin, neodmyslitelně spjatých s praotcem Čechem, mudrcem Krokem a jeho třemi dcerami, Přemyslem a dalšími legendárními postavami, jeden kolosální omyl? Tvůrcem „starých pověstí českých“ je náš první kronikář Kosmas a díky jeho proslavené Kronice české je spousta lidí přesvědčená, že naše „pohanské dějiny“...... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Omyl kronikáře Kosmy. Přihlašte se a napište ho.

kuruteku
15.08.2023 3 z 5

Na jednu stranu živá historie, na druhou stranu něco jako román. Já beru tu živou historii a získávám poznatek z Kosmových toulek, jak kosy začaly nahrazovat srpy. Jinak dobrý doplněk k Jiráskovi, na kterém jsme většinou vyrostli. Tak Nezamysl, Mnata, Vojen, ... jsou slova proslovu, hm. A dějiny jsou rázem jinde ;-)

Pavelpi
25.09.2021 5 z 5

Moc pěkně napsáno. Na mě to dělá dojem, že to takhle nějak i mohlo být. V doslovu je to také všechno vysvětlené, takže mi to bylo úplně jasné. Opravdu moc pěkné a napínavé, takže je to za plný počet hvězdiček. Protože autora vůbec neznám, musím se podívat, co dalšího autor napsal. Doporučuji pro všechny, kteří mají rádi historii.

emilieselden
18.09.2021 5 z 5

Skvělá kniha pro toho, kdo se zajímá o historii. Výborně napsaná, poutavá, čtivá, doslov, který se vše dovysvětlí.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Omyl kronikáře Kosmy v seznamech