Odkaz Stiega Larssona: Po stopách vraždy Olofa Palmeho přehled

Odkaz Stiega Larssona: Po stopách vraždy Olofa Palmeho https://www.databazeknih.cz/img/books/40_/406189/bmid_odkaz-stiega-larssona-po-stopach-vr-PU5-406189.jpg 4 89 89

Desať rokov po smrti Stiega Larssona, autora svetoznámej krimisérie Millenium, sa prvýkrát nahliadne do jeho archívu, na ktorý sa dlho zabúdalo. V dvadsiatich škatuliach objaví novinár a spisovateľ Jan Stocklassa materiál, v ktorom Larsson mapuje pravicový extrémizmus osemdesiatych rokov a záhadný prípad: neobjasnenú vraždu švédskeho premiéra Olofa Palmeho, ktorého zastrelili 28. 2. 1986. Aj napriek tisíckam podozrivých sa nenašla jediná stopa, ktorá by viedla k odhaleniu vraha. Nenašla sa, alebo sa nikdy nájsť nemala. Larssonove dokumenty, listy, články a fotografie prinášajú nové indície. Stopy vedú k niečomu, čo bolo vyše troch desaťročí nepredstaviteľné – k pravdepodobnému objasneniu Palmeho vraždy. Vďaka materiálom z Larssonovho vyšetrovania, ktorému zasvätil osemnásť rokov života, príde Jan Stocklassa na stopu možnému páchateľovi. Odkaz Stiega Larssona obsahuje doteraz nezverejnené texty a predstavuje jedinečný opis skutočných udalostí, až neuveriteľne pripomínajúci osudy postáv z jeho krimirománov.... celý text

Detektivky, krimi Literatura faktu Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

Stieg Larssons erfenis: Zijn jacht op de moordenaar van Olof Palme , 2018

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Odkaz Stiega Larssona: Po stopách vraždy Olofa Palmeho. Přihlašte se a napište ho.

freejazz
17.03.2024 4 z 5

jasné, že motivácia bola dozvedieť sa najmä niečo o Stiegovi Larrsonovi.
klobúk dole pred neúnavnou prácou investigatívca, ktorý si určite uvedomoval, ako riskuje, keď sa snaží dopátrať, kto všetko ťahal a ťahá za nitky medzinárodného organizovaného zločinu. je celkom logické, že za tým môžu byť a asi aj s najväčšou pravdepodobnosťou sú špinavé kšefty, o akých sa nám ani nesnívalo, že sú do toho zapletení papaláši na celom svete.
milovníci konšpiračných teórií môžu ďalej rozvíjať svoje fantázie.
pre mňa bolo dôležité, že autor sa nenechal uniesť príležitosťami posunúť celú aféru do ríše domnienok, že sa naopak snažil držať pri zemi a v realite.
a áno, čítalo sa to takmer ako Larrsonovo Millénium – tu môže kniha za to, že jeho príbehy znejú dôveryhodnejšie.
zišli by sa nám takí neúnavní pátrači, ako bol Larrsen a ako je Stocklassa. lenže my máme asi len to, čo stačí našim jednoduchším – J. T. alebo P.B., nehodný syn svojho otca. to je tak, keď našimi celebritami môžu byť Láďa Hruška a Martinka z Turca, načo by nám bolo niečo viac...

bravefox
16.08.2023 5 z 5

Tuhle knihu jsem brala do ruky bez jakéhokoli očekávání a musím říct, že velmi příjemně překvapila a jedná se o zajímavý počin v oblasti investigativy. A to dokonce tak, že jsem si i podle knihy některá zmíněná místa navštívila.

konicekbily
12.02.2023 4 z 5

Kniha mi přinesla mnoho nových informací. O Stiegu Larssonovi, jeho životě, aktivitách a i okolnostech, které ho vedly k sepsání Milenia. O ledabylé práci policie, nejenom té švédské. O možnostech velkého mezinárodního kapitálu, o tajných službách a různých politických a jiných organizací. A o těžké práci novinářů - pokud chtějí být nezávislí. A je tu nějaká spojitost s vraždou JFK. Ano je! Nikdy se nedozvíme pravdu.

Knižní novinky (21. týden)

19.05.2019

Knižní novinky (9. týden)

24.02.2019

Kniha Odkaz Stiega Larssona: Po stopách vraždy Olofa Palmeho v seznamech