Obyčajní ľudia přehled

Obyčajní ľudia https://www.databazeknih.cz/img/books/43_/431883/bmid_obycajni-ludia-K3e-431883.jpg 4 60 60

Spisovateľka sa nám predstavuje výrazne ľudským a humanistickým príbehom Conrada Jarretta, usilujúceho sa zaradiť medzi obyčajných ľudí, spomedzi ktorých ho vytrhla bratova tragická smrť a pocit viny, vedúci až k pokusu o samovraždu. Conrad Jarrett sa po ôsmich mesiacoch liečenia na psychiatrii vráti domov, do školy, do prostredia, ktoré mu jednostaj pripomína minulé udalosti. Chlapec sa uzatvára do seba, stráni sa starých kamarátov, dievčeniec, matky, ba i otca, ktorý mu chce pomôcť. Otec ho prehovorí, aby navštevoval psychiatra doktora Bergera. Lekár mu dáva opäť prežiť osudný deň na Michiganskom jazere, keď v búrke prevrhlo lodku a Conradov starší, obdivovaný brat Buck sa utopil. Pomáha mu prekonať pocit viny, že on, horší, slabší, menej milovaný a zaznávaný priateľmi, rodičmi, zostal nažive...... celý text

Literatura světová Romány
Vydáno: , Smena

Ordinary People , 1976

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Obyčajní ľudia. Přihlašte se a napište ho.

KaLiBi
05.08.2023 3 z 5

Dobrá knížka, ale nějak se to ve mně pere. Občas mi trvalo dlouho identifikovat, koho se týká nová kapitola, občas jsem se ztrácela v rozhovorech, kdo co komu říká. Ale námět se mi líbil a upřímně Bess jsem nesnášela. Zároveň si myslím, že by se tato kniha obešla bez ilustrací.
Kámen, který se kutálí, nezaroste mechem.

EEEAAA
30.07.2023 5 z 5

Rodinný román, který vyčnívá nad mnohými svým psychologickým pohledem. Chladná matka, která vytrvale ničí svou rodinu je postrachem pro všechny ženy, které uvažují, jak se vyhnout takovému osudu. Film rovněž skvělý

Acamar
23.04.2021 5 z 5

Psychologický román o rodinných vztazích, postižených nejsilnější tragédií, která v tomto "organismu" může nastat - smrtí dítěte. Přetlakovaný kotel bolestných emocí pod křečovitou snahou udržet fasádu normálnosti a fungovat jako za dřívější iluze bezpečí. Každý se snaží se smutkem nebo pocity viny vyrovnávat svým, pro druhé občas obtížně pochopitelným nebo akceptovatelným způsobem. Dříve neřešené rozdílnosti nabývají na intenzitě nesnesitelnosti ... Vyprávění se rovnoměrně dělí mezi pocity otce a syna, matka tento prostor nedostává a zůstává tajemně nečitelnou postavou. Vyvážená, civilně střídmá forma, kterou si čtenář (podobně jako podkres filmové hudby) vlastně téměř neuvědomuje, o to víc pak vyzní samotné sdělení o tom, jaké neskutečné úsilí stojí přežít tato totální soukromá vykolejení.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Obyčajní ľudia v seznamech

v Právě čtených1x