O tryskovém létání přehled

O tryskovém létání
https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/411946/bmid_o-tryskovem-letani-FIv-411946.jpg 5 1 1

Přehled fyzikálních základů aerodynamiky, technických dat a konstrukčních principů tryskových a raketových letadel. Velká pozornost je věnována typům tryskových motorů a jsou uváděny srovnávací tabulky různých letadel a raket se základními údaji a stručná informace o působení vysokých rychlostí na piloty. Závěrečné kapitoly podávají výhledy do budoucna a zmiňují se i o možnosti meziplanetárních letů.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize O tryskovém létání. Přihlašte se a napište ho.

Perseus
25.05.2019 5 z 5

Velmi zajímavá kniha. Jsou zde popsány základy aerodynamiky, stručná historie letectví a pohonů a mnoho dalšího. Vzhledem k roku vydání se autor zaměřuje především na východní (ruskou) techniku. Kniha je psaná podobným stylem jako kniha ,,Letectví dnes a zítra,, ale obsahuje méně rovnic a tabulek. Malé mínus bych dal za zkomolení čí počeštění některých anglických názvů.
Celkově mohu knihu vřele doporučit všem, kteří se chtějí dozvědět více o aerodynamice a tryskovém (proudovém, raketovém) létání.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha O tryskovém létání v seznamech

Zdeněk Rádl
česká, 1925 - 1991