O pejskovi a kočičce: Jak si pejsek roztrhl kalhoty / O panence, která tence plakala (adaptace) přehled

O pejskovi a kočičce: Jak si pejsek roztrhl kalhoty / O panence, která tence plakala (adaptace)
https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/148668/bmid_o-pejskovi-a-kocicce-jak-si-pejsek--hGF-148668.png 5 38 38

O pejskovi a kočičce série

< 4. díl

Milé děti, tak si představte, že se taková věc může vůbec pejskům a kočičkám stát! Vidíte a stane se. Někdy. Když je k tomu správná příležitost a když si k tomu docela snadno představíme, že pejskové a kočičky jsou vlastně ve své kůži oblečeni stejně jako lidé. A taková díra do kalhot je velikánská ostuda pro každého, kdo nosí kalhoty. Tedy i pro pejsky. Člověk nebo i zvířátko musí být na svoje věci tuze opatrní, protože těm neopatrným se mohou stát i jiné věci. Mohou si třeba rozbít nějakou hračku, a co je ještě horší, mohou ji třeba i ztratit. A s rozbitým autíčkem si nemůžete hrát na závody a se ztraceným kyblíčkem se nedá hrát na vaření. A to jsme ještě nepovídali o pohozených hračkách. To jsou ty nejubožejší hračky na světě vůbec, když je ti jejich tatínkové a maminky, ti kluci a holčičky sami pohodili. Ztratit se náhodou může třeba i hračka, nebo i nějaké peníze, ale pohodit a nechat někde ležet nějakou hračku nebo dokonce i nějakou panenku, to se mezi slušnými dětmi nedělá. To ne. A protože oba dobře víme, že se toho někdy některé dítě, nějaká holčička nebo kluk dopustí, proto Vám chceme povědět o takové jedné malé, ztracené a ubohé panence, abyste věděli, že se takové věci nemají nikdy dělat. Tak nazdar a v úctě Kočička a Pejsek... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize O pejskovi a kočičce: Jak si pejsek roztrhl kalhoty / O panence, která tence plakala (adaptace). Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (3)

sheldon8410
11.02.2023 5 z 5

Dcera si od babičky přinesla domů vydání ze 70. let a miluje to. Krásný text a ještě krásnější ilustrace. Příběh o panence má navíc hezké ponaučení, že si děti mají svých hraček vážit.

Zuzvil
19.05.2017 4 z 5

Klasika klasik od pana Čapka, která má poměrně nové vydání, řekla bych povedené vydání. S dcerou velmi rády čteme pořád dokola :-)


WEIL
10.08.2011

Podobně jako jiné texty Josefa Čapka, tak i tenhle zná možná víc lidí jako animovanou pohádku s rozpohybovanými kresbami samotného autora.
Všechno nakonec v každé z obou pohádek dobře dopadlo.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha O pejskovi a kočičce: Jak si pejsek roztrhl kalhoty / O panence, která tence plakala (adaptace) v seznamech

v Přečtených55x
ve Čtenářské výzvě3x
v Doporučených5x
v Knihotéce10x
v Chystám se číst1x
v Chci si koupit2x

Štítky knihy

zfilmováno

Část díla

Autorovy další knížky

Eduard Hofman
česká, 1914 - 1987
2013  94%O pejskovi a kočičce: Jak si myli podlahu (adaptace)
1990  92%Jak jela mašinka pro brambory
  80%O zvědavé mašince
1975  0%Neználek letí balonem
1975  92%O pejskovi a kočičce: Jak si pejsek roztrhl kalhoty / O panence, která tence plakala (adaptace)