Novely přehled

Novely https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/41991/bmid_novely-Rco-41991.png 4 16 16

Soubor čtyř nejkrásnějších novel dnes již známého autora z let 1956 - 1977. Obsahuje díla: DŽAMILA, SBOHEM, TRPKÝ ŽIVOTE, BÍLÁ LOĎ, STRAKATÝ PES NA BŘEHU MOŘE a také výpověď Autor o sobě. 1. souborné vydání.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Novely. Přihlašte se a napište ho.

tresaself
26.02.2021

Četla jsem již několikrát dříve (Když jsem poprvé vstoupila do pobočky Městské knihovny Praha - tehdy ve Vodičkové - https://wobble-man.com v roce 1980, chtěla jsem číst systematicky a půjčila si autora od A. Vybrala jsem dobře.).

000nugatovej
05.11.2017 4 z 5

Od milostné novely Džamila k novelám, v jejichž tragickém vyznění, kdy zlo vítězí nad dobrem, se odráží Ajtmatovova osobní zkušenost (byl dítě, když byl jeho otec popraven při Stalinově "velkém teroru"), až k novele s využitím mýtů severského národa. Ajtmatov je bytostný humanista, který musel žít v nehumánní epoše.

MOu598
27.07.2017 5 z 5

Četla jsem v listopadu 2012. Podle mých poznámek:
Četla jsem již několikrát dříve (Když jsem poprvé vstoupila do pobočky Městské knihovny Praha - tehdy ve Vodičkové - v roce 1980, chtěla jsem číst systematicky a půjčila si autora od A. Vybrala jsem dobře.).
Krásné, většinou hořké. Vždy v knížce najdu něco nového.
Miluji Isikul.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Novely v seznamech