Novak Djokovič - Sportovní vyslanec Srbska přehled

Novak Djokovič - Sportovní vyslanec Srbska https://www.databazeknih.cz/img/books/32_/320192/bmid_djokovic-a-vzestup-srbska-yqD-320192.jpg 3 8 8

Autor knihy Chris Bowers sleduje Novaka Djokoviče dvěma úhly pohledu. Jednak je tu příběh chlapce ze skromných poměrů, který potkal ženu, která ho nejen učila základům tenisu, ale popisuje také, jak se Djokovič vypořádal s životem známé hvězdy, svou závažnou nemocí a v neposlední řadě popisuje problematický vztah s jeho otcem. Srbsko může být na Novaka právem hrdé! Druhý autorův pohled je zaměřen na Novakovo rodiště – Srbsko – od válečných let v 90. Letech až po současnost. Bowers splétá dohromady tyto dvě linie a zrod sportovce-státníka, momentální neochvějné světové tenisové jedničky.... celý text

Literatura naučná Biografie a memoáry Sport
Vydáno: , Omega

Novak Djokovic and the Rise of Serbia , 2014

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Novak Djokovič - Sportovní vyslanec Srbska. Přihlašte se a napište ho.

FrutyZ
12.07.2020 odpad!

(SPOILER) Autor knihy Chris Bowers nezískal povolení psát o Novaku Djokovičovi, proto posbíral pouze informace které měl a doplnil je příběhem o Srbsku, válkách a situaci v zemi. Když jsem tohle zjistil, tak jsem okamžitě ztratil chuť knihu číst (naštěstí se už tohle píše na prvních stranách knihy). Přečetl jsem prvních pár stránek a v knize jsou zjevné chyby.
Knihu bych doporučil lidem, kteří se zajímají historii, ale ne lidem, které zajímá samotný Novak.
Škoda, že vydavatelství OMEGA vydává takové knihy.

Gigy
13.05.2018

Uvedená kniha obdržela od odborné poroty anticenu za překlad. Být Vámi, sáhnu po něčem jiném :)

callahanh
08.12.2017 3 z 5

Nejzásadnější problém knihy je ten, že Bowers v podstatě nedostal povolení psát autorizovanou biografii, takže to vyřešil tak, že hodně velký prostor věnuje historii Srbska jako takového. Špatný nápad to a priori není, protože pak čtenář lépe pochopí, proč je Djokovič tak hrdý, na druhou stranu jsou tyto psáže zbytečně dlouhé a bezvýznamné. O samotném Djokovičovi se tedy čtenář moc nedozví, což je škoda, protože určitě má zajímavý osud, jen prostě nechtěl Bowersovi poskytnout vzpomínky, protože si je šetří na vlastní biografii. Vydání ani nepřidá tradičně špatná editace Omegy, kde překlad vypadá hodně strojově a nesmyslně (překládat anglické slovo goal doslova a mluvit o “tenistových gólech“, je diletantsví), sem tam se zamění hráči v jednom odstavci a interpunkce je špatně. Čtení je tedy trošku náročné a docela těžkopádné. Vzato kolem a kolem je tahle kniha spíš takovým úvodem k Djokovičovi, který odhalí jen něco málo, ale o jeho osobě toho zas tolik neprozradí. 60 %

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Novak Djokovič - Sportovní vyslanec Srbska v seznamech

sportovci tenis tenisté, tenistky