Neviditelný vliv přehled

Neviditelný vliv https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/303581/neviditelny-vliv-lRw-303581.png 4 1 1

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Neviditelný vliv. Přihlašte se a napište ho.

asakz
15.03.2021 4 z 5

Autor a jeho přítel cestují po Blízkém a Dálném Východě, setkávají se se zajímavými lidmi a rozmlouvají o tajích psychologie (zejména pak hypnotické a posthypnotické sugesce) a záhadách lidského ducha. Autor se pokouší o vědecký odstup a objektivitu, avšak často to ve dnešní době působí poněkud naivním dojmem. Občas je kniha zmatená, promluvy (přímá řeč) osob vystupujích v knize se natahují i přes několik kratičkých kapitol a člověk chvíli přemýšlí, kdo to vlastně říká, kde přímá řeč začíná a kde končí. Jindy zase autor prohlásí kategorické tvrzení a čtenář se těší, že ho nějak rozvede, vysvětlí, podpoří argumenty, a ono nic. Některé příhody jsou dosti divoké a obtížně uvěřitelné. Na druhou stranu je třeba říci, že kniha se dobře četla, autorovy myšlenky nejsou hloupé, ani povrchní a místy dokonce inspirující. Pokud se vám tedy tato poměrně krátká knížka dostane do rukou, její přečtení podle mne rozhodně není ztrátou času.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Neviditelný vliv v seznamech

Autorovy knížky