Neviditelný vliv

Neviditelný vliv https://www.databazeknih.cz/img/books/30_/303581/neviditelny-vliv-lRw-303581.png 4 1 1

asakz
15.03.2021 4 z 5

Autor a jeho přítel cestují po Blízkém a Dálném Východě, setkávají se se zajímavými lidmi a rozmlouvají o tajích psychologie (zejména pak hypnotické a posthypnotické sugesce) a záhadách lidského ducha. Autor se pokouší o vědecký odstup a objektivitu, avšak často to ve dnešní době působí poněkud naivním dojmem. Občas je kniha zmatená, promluvy (přímá řeč) osob vystupujích v knize se natahují i přes několik kratičkých kapitol a člověk chvíli přemýšlí, kdo to vlastně říká, kde přímá řeč začíná a kde končí. Jindy zase autor prohlásí kategorické tvrzení a čtenář se těší, že ho nějak rozvede, vysvětlí, podpoří argumenty, a ono nic. Některé příhody jsou dosti divoké a obtížně uvěřitelné. Na druhou stranu je třeba říci, že kniha se dobře četla, autorovy myšlenky nejsou hloupé, ani povrchní a místy dokonce inspirující. Pokud se vám tedy tato poměrně krátká knížka dostane do rukou, její přečtení podle mne rozhodně není ztrátou času.

Autorovy knížky

1947  80%Neviditelný vliv