Někdy prostě zaprší přehled

Někdy prostě zaprší https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/487220/bmid_nekdy-proste-zaprsi-OXp-487220.jpg 5 36 36

Můj boj / Môj boj série

Píše se rok 1988 a devatenáctiletý Karl Ove přijíždí po prázdninovém putování Evropou s velkým očekáváním do deštivého Bergenu. Je jedním z hrstky studentů přijatých na Akademii tvůrčího psaní a zdá se, že je tedy i krůček od svého snu stát se spisovatelem. Záhy ovšem zjišťuje, že realita vůbec neodpovídá jeho představám, ani pokud jde o bouřlivý život ve „velkoměstě“, ani pokud jde o studium a start literární kariéry. Atmosféru univerzitního města, vlastní pocity společenské vyloučenosti, alkoholické excesy, sexuální zkušenosti, partnerské vztahy a soužití, každodenní rutinu studia i zaměstnání, to vše autor nahlíží očima devatenáctiletého mladíka nanejvýš autenticky, upřímně a s nemilosrdnou otevřeností.... celý text

Literatura světová Romány Biografie a memoáry
Vydáno: ekniha , Odeon

Min kamp. Femte bok , 2010

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Někdy prostě zaprší. Přihlašte se a napište ho.

DeepSea21
21.12.2021 5 z 5

Dobré.
Karlova sebereflexe a upřímnost, díky které jsem si ho oblíbil už po prvním díle,
se zde opět dostává do popředí. Skvěle popsané prostředí.
Jde se na další.

Ozzy86
15.12.2021 5 z 5

Pátý díl románového deníku mapuje Knausgärdova studentská léta v Bergenu. Stejně jako ostatní díly se čte kniha sama, díky geniálnímu mixu jednoduchosti a hloubky. Nejvíc zde vysvítá jeho nespokojenost se sebou samým, touha po perfekcionismu, kterého nejde dosáhnout, neschopnost přestat se brát vážně, jako důsledek otcovské výchovy.

sick.boy
25.01.2021 5 z 5

Jakmile se v knize pije pivo s Fossem a zvrací se Björk do záchodu, dávám plný počet.

Knižní novinky (44. týden)

27.10.2019

Knižní novinky (43. týden)

20.10.2019

Knižní novinky (8. týden)

17.02.2019

Kniha Někdy prostě zaprší v seznamech

v Právě čtených2x