Naslouchejte! přehled

Naslouchejte!
https://www.databazeknih.cz/img/books/48_/485105/bmid_naslouchejte-WxO-485105.jpg 3 8 8

Proč máme takové problémy se vzájemným porozuměním, ať už mluvíme s kolegy, přáteli nebo rodinou? Nebylo by lepší, kdyby vás ostatní konečně začali poslouchat a skutečně chápat? Dale Carnegie (autor věčného bestselleru Jak získávat přátele a působit na lidi a mnoha dalších) věřil, že spousta lidí zanechává špatný první dojem pouze proto, že nedokáže druhému efektivně naslouchat. Díky této publikaci se za použití názorných příkladů, jednoduchých technik a praktických cvičení rychle stanete lepším posluchačem – a brzy zjistíte, že i vy sami jste často lépe vyslechnuti a pochopeni. Učení Dalea Carnegieho a jeho následovníků vás snadnou, pochopitelnou cestou provede základy komunikace a mezilidských vztahů a stane se tak novou nepostradatelnou součástí vaší knihovny.... celý text

Osobní rozvoj a styl Sociologie, společnost
Vydáno: , Via
Originální název:

Listen! , 2017


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Naslouchejte!. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (3)

martin9666
16.05.2023 odpad!

Knihu jsem dočetl pouze do 3/4, dál už jsem to nedal, protože nechci příliš ztrácet čas. Člověk by po pohledu na obálku a autora čekal trochu jiné čtení - zhruba jak popisuje čtenář maja8148 níže. Kniha je zbytečně tlustá - "důležité informace" by se daly dát na max 5 stránek A5. (A to i ty "důležité informace" jsou spíše common knowledge než nějaké zázračné rady). Zbytek knihy jsou obecné kecy, umělé příklady a nefunkční selftesty. Pokud možno, knihu do ruky ani neberte a radši si běžte s někým popovídat - naučíte se mnohem víc.

knihyKeMne
05.07.2022 3 z 5

Zavádějící obálka hrající si s velikostí nápisů - takže když si včas nevšimnete, dojdete až při čtení úvodu toho zklamání, že autorem knížky ve skutečnosti není pan Carnegie, ale až jeho "pokračovatelé".

Knížka se sice dobře čte a interaguje se čtenářem formou dotazníků a jejich vyhodnocováním, nicméně víc se zaměřuje na to přesvědčit čtenáře, že ve skutečnosti není tak dobrým posluchačem, jak si možná myslel. Podrobně rozebírá všechny aspekty, které naslouchání ovlivňují, rozškatulkovává je do kategorií... Ale pak jen velice vágně naznačí, jak to zlepšit. Takže si nemyslím, že "po přečtení dokážete efektivně naslouchat lidem", jak slibuje, ale pochopíte, jak je naslouchání těžké a možná se začnete trochu snažit.


maja8148
19.06.2022 3 z 5

Jak jsem již říkala, tak v práci máme takovou milou povinnost a tou je čtení. A tuto knihu jsem právě v rámci této povinnosti dostala. A byla jsem trochu zklamána, protože ani nevím proč, ale čekala jsem od knihy, že bude trochu o něčem jiném. Kniha (jak název napovídá) je zaměřena na naslouchání, to ano. Ale spíše se zaměřuje na to jak lidi více a soustředěněji poslouchat, než jak jim více porozumět. Jako ano i toto je pro dané téma potřeba vědět a umět a nakonec se dostaneme částečně i k tomu, že je potřeba lidem rozumět, ale více méně se v knize pořád bavíme o tom jak více poslouchat a lidem dát více prostoru mluvit a jak to udělat a že by jsme se měli přizpůsobit druhému, ale nějak mi chybělo vysvětlení toho, jak dojdeme my k tomu, co nám druhý chce vlastně říci. Prostě nato kniha nás spíše učí poslouchání místo naslouchání. Na druhou stranu se strašně jednoduše čte a je plná spousty testů a různých úkolů.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Naslouchejte! v seznamech

v Právě čtených1x
v Přečtených8x
ve Čtenářské výzvě1x
v Knihotéce8x
v Chystám se číst4x
v Chci si koupit4x