Na obranu individualismu přehled

Na obranu individualismu https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/220571/bmid_na-obranu-individualismu-jkA-220571.jpg 4 3 3

Kniha z pera B. Brouka zahrnuje více než padesát publicistických textů z let 1930–1960, přesto stále aktuálních. Broukovy fundamentálně svobodomyslné, nekompromisní, provokativní, sarkasmem, skepticismem a demystifikacemi společenských (pseudo)hodnot, konvencí a morálky nabité texty jsou vzhledem k šíři autorova tematického zájmu rozděleny do tří oddílů: Psychoanalýza a sexuologie Umění a kultura Společnost a politika... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Na obranu individualismu. Přihlašte se a napište ho.

dav110
04.03.2018

Sbírka textů z let 1930-1960. Stojí za to vyhledat už pro (nebo spíš právě pro) úvodní studie z per Bruno Solaříka, Vladimíra Papouška a Milana Drápala. Zvlášť studie Solaříkova (Podivný případ doktora Jekylla a pana Brouka), seznamující nás s pnutím v Broukově myšlení, s tím, proč stojí za to, aby bylo zachováno pro budoucí generace, také však s přešlapy a obludnostmi, je mně dokladem toho, že v honbě za Broukem nebylo nic podceněno, že nic nebylo přehlédnuto, že byla zkrátka odvedena dobrá práce, taková, kterou si Bohuslav Brouk zasluhuje.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Na obranu individualismu v seznamech