My, hoši z pohraničí přehled

My, hoši z pohraničí https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/276115/mid_my-hosi-z-pohranici-WbG-276115.jpg 4 23 23

Útlá knížečka, na půl hodiny čtení, víc reportáže než povídky, čtení srozumitelné hlavně těm, kdo po poslední válce vyrůstali v dosídlených pohraničních oblastech, kde žili pohromadě Češi odevšad, Češi z Volyně, Rumuni, Bulhaři, cikáni, nevysídlení Němci a kdovíjaká ještě směska. Pro ostatní Čechy (Pražáky zvláště) zprávy z jiného světa. Ta nejdůležitější z nich je tato: Stalo se a bylo, nedá se odestát, a kolik je hrobů, o kterých nikdo neví. Poučení? Skrze Aymého Zelenou kobylu: Který Francouz si dneska láme hlavu, že před skoro sto padesáti lety znásilňovali pruští vojáci jejich prapraprababičky? Asi jako v Hruškově majstrštyku Smrt Karla Fábery: „Děti pocházející z těchto prapodivných svazků však už problémy mezi sebou neměly. Národnost jejich rodičů jim mohla být ukradená.“... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize My, hoši z pohraničí. Přihlašte se a napište ho.

Lili2
16.12.2021

... Ach ty osudy...
Jenom, mám tomu rozumět tak, že v povídce Jiřinka byl tím vrahem on spisovatel? A takto přes knihu se přiznal? Že s tím už dávno nepřišel bulvár.

Pepina19
28.11.2021 5 z 5

za mě výborné i když někdy hodně drsné historky ze skutečného života, který byl v pohraničí

kalinka99
18.10.2021 4 z 5

Povídky z pohraničí, kde život nebyl zrovna lehký.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha My, hoši z pohraničí v seznamech