Můj syn Vladimír Čech - Příběh nejslavnějšího českého milionáře přehled

Můj syn Vladimír Čech - Příběh nejslavnějšího českého milionáře
https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/222379/bmid_muj-syn-vladimir-cech-pribeh-nejsla-2zc-222379.jpg 4 11 11

Vladimír Čech prožil svých jedenašedesát let naplno. Byl hercem, moderátorem, po založení Občanského fóra také poslancem České národní rady. Záhy se stal díky televizní obrazovce jedním z nejslavnějších Čechů a rozhodně byl, a svým způsobem dosud je, nejslavnějším českým milionářem. Život Vladimíra Čecha popisuje s intimní obeznámeností a zároveň překvapivým nadhledem jeho matka, legendární rozhlasová a televizní hlasatelka Heda Čechová.... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Můj syn Vladimír Čech - Příběh nejslavnějšího českého milionáře. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (4)

Krami
01.12.2017 4 z 5

Poutavé čtení o velikém člověku. Jaká škoda, že se pan Čech v životě dostal jen ke druhému záchytnému bodu, dostat se až na otázku za deset miliónů mu nebylo přáno.

LadySegedin
15.02.2017 3 z 5

Na tuto knihu jsem narazila při sledování 13.komnaty Hedy Čechové, kde se zmínila, že o svém zemřelém synovi napsala knihu, aby se takhle vypořádala s jeho smrtí. Knihu jsem otevírala s vysokým očekáváním a ze začátku jsem byla nadšená i dojatá zároveň. Protože paní Heda pojala tuto knížku jako imaginární dialog se svým zesnulým synem. Dojalo mě, jak k němu promlouvá, jako by chtěla říct věci, které byly nevyřčeny a zároveň ještě jednou připomenout to důležité.

Zároveň však musím také přiznat, že mě sice tento styl nejprve zaujal, ale ponějaké době začíná být otravný. Dále mi vadilo, že autorka zabíhá často do zbytečných detailů, které odvádí pozornost od hlavního tématu a to Vladimíra Čecha.Po dočtení této publikace jsem nabyla dojmu, že je obsahově zbytečně moc obsáhlá. Tato obsáhlost byla dosažena natahováním. Myslím si, že není potřeba do životopisné knihy kopírovat celé citáty z pořadů, kde Čech vystupoval, kdy pouze popisuje dané místo a nevyjadřuje žádný osobní názor. Přece jenom stačí zmínka o pořadu, který se pak dá dohledat a v případě zájmu shlédnout. Nelíbilo se mi také obsáhlé popisování pořadů na kterých Vladimír Čech pracoval. Například je zde věnována spousta prostoru animované postavičce Garfieldovi, který je všeobecně známý a myslím si, že je na škodu se jím tak obšírně zabývat. Také se paní Heda častokrát opakuje. Co mě ale nejvíce zaskočilo bylo to, že jsem narazila při čtení na překlepy, které by se podle mě neměly v knize vyskytovat.

Ale abych nebyla jenom kritická, tak musím ocenit autorčin nápad, krásné rodinné fotografie, útržky rozhovorů, úsměvné zážitky a hlavně obrovské emociální vypětí, pod kterým byla kniha napsána. Čtení bylo pro mě zajímavé a dozvěděla jsem se mnoho detailů, které mě překvapily. Škoda jen, že tento významný a pozoruhodný člověk, jakým byl Vladimír Čech, odešel předčasně a nemohl svůj životopis napsat sám.


kilometr
17.02.2015 5 z 5

Krásná knížka maminky Hedy Čechové,která s láskou vzpomíná na trampoty,které zažili a nebo zažil její milovaný syn sám.Sám jsem byl překvapen,kolik věcí jsem měl s panem Čechem společného(Slavia,turistika a pivo).Pro mě jasná volba na Knihu roku 2014!A děkuji.100%.

všechny komentáře

Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy. Přidejte citát.


Kniha Můj syn Vladimír Čech - Příběh nejslavnějšího českého milionáře v seznamech

v Přečtených17x
ve Čtenářské výzvě4x
v Knihotéce3x
v Chystám se číst1x
v Chci si koupit1x

Autorovy knížky

Heda Čechová
česká, 1928 - 2020
2014  78%Můj syn Vladimír Čech - Příběh nejslavnějšího českého milionáře