Moje velké řecké léto přehled

Moje velké řecké léto
https://www.databazeknih.cz/img/books/53_/532439/bmid_moje-velke-recke-leto-65ee20730e5ba.jpg 4 9 9

Bezstarostná Mandy, které je kousek pod třicet, si myslela, že bude navždycky provdaná za svou první lásku Dannyho. Když zjistí, že ji její dokonalý manžel podvedl, uvědomí si, že přišel čas provést velké změny. Ale co teď Mandy udělá, když je poprvé ve svém dospělém životě svobodná? Mandy, která se rozhodla najít zase svou jiskru, sedne do letadla, připravená na dobrodružství a druhou šanci na štěstí. Utéct na řecký ostrov zalitý sluncem, ke třpytivému modrému moři, na zlaté pláže a ke skvělým koktejlům, je přesně to, co potřebuje. Během neplánovaného léta se Mandy má jako nikdy v životě. Najde si v hezké malé vesnici u Středozemního moře nové přátele. Ale brzy si uvědomí, že i ráj má své problémy Dokáže prázdninová romance opravdu uzdravit její zlomené srdce? Nebo ji někdo z jejího starého života přivolá zpátky domů?... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Red
Originální název:

My Big Greek Summer , 2018


více info...

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Moje velké řecké léto. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (3)

Katy_vKnihách
08.06.2024 3 z 5

Dovolenkové, odpočinkové čtení si představuju trochu jinak. Neříkám, že to bylo vyloženě špatné. Ale, moc jsem si u toho psychicky neodpočinula. Nejde tak ani o užívání si léta v Řecku, jako o postupné nacházení toho, co od života chce hlavní hrdinka. Dotkne se to i vážného tématu, zápletka v Řecku na mě osobně moc nezapůsobila - i když mohla být trochu víc rozvedená a věnovat se tak víc tomuto tématu, a ne těm "životním peripetiím", které hrdinka stále řešila. Zkrátka a dobře, za mě moc málo Řecka, hodně problémů, které si hrdinka potřebovala vyřešit...u toho já si osobně neodpočinu. Až moc to připomíná běžný život od kterého si chce člověk na chvíli oddechnout. Za mě průměrné čtení, ke kterému už se nevrátím.

princesse
07.06.2024 4 z 5

Za mě povedené odpočinkové čtení. Určitě se hodí na dovolenou nebo prostě jen pro vypnutí. Já jsem použila jako mezičlánek mezi těžší četbou a svůj účel tato kniha bezesporu splnila. Jsem spokojená. Rhodos je můj oblíbený řecký ostrov a tak jsem se tam velmi ráda na chvíli opět přenesla a opět mě to trochu postrčilo k uvažování o návštěvě ostrova ze kterého jsem před pár lety byla opravdu nadšená. Určitě četbu doporučuji, oddychovka skvělá.


Lenny.Wolf
02.06.2024 3 z 5

Moje velké řecké léto od Sue Roberts je velmi lehké, odpočinkové čtení, ideální někam na dovolenou k vodě nebo pro všechny příznivce knížek od Julie Caplin nebo Mandy Baggot.
Příběh vypráví o téměř třicetileté Mandy, která se snaží vrátit svůj život do starých kolejí poté, co se to, o čem si myslela, že bude šťastně až do smrti, proměnilo ve víc než katastrofu.

Než jsem se pustila do čtení, měla jsem trochu obavu, aby přiběh nebyl jen dovolenková instalove, protože to je trope, který moc nemusím a je pro mě většinou těžko uvěřitelný. Naštěstí se během čtení ukázalo, že je to román především o dospívání, posunutí se dál a hledání sebe sama, což bylo příjemné překvapení :)

Mandy hned na začátku knihy zjistí, že její manžel Danny, se kterým byla od svých patnácti let, ji začal podvádět a na základě této situace ho vykopne z domu. Pro Mandy se tak její práce v místní hospodě v Liverpoolu stala tím jediným, co ji ráno donutí vstát z postele, ale bohužel v práci není tak pozorná jako dřív a její zaměstnavatel ji i přes její protesty nařídí pár dní volna na „zotavení“.

Mandy se tedy nakonec impulsivně rozhodne pro dovolenou v Řecku, protože od začátku knihy vzpomíná na jednu rodinnou dovolenou ze svého dětství v malém městečku Thakos na Rhodosu a právě tam, se rozhodne vypravit. Po příjezdu ale zjistí, že to rušné městečko se spoustou krámků a turistů, které si pamatovala, je najednou zchátralé a o turistu tu člověk pohledem nezavadí. I přes prvotní šok, se Mandy ve vesnici rychle zabydlela a oblíbila si místní obyvatele a oni zase ji. Především syn majitele penzionu, Costas, nezůstal bez povšimnutí a pomohl ji trochu se rozptýlit od chmurných myšlenek na budoucnost. Velmi jí mrzelo, jak vesnice upadá v zapomnění, protože místní bez turistů nemají tolik prostředků k obživě, ani k udržení si svých podniků a tak, když se jednou procházela vesnicí, dostala geniální nápad, jak zase městečko postavit na nohy.

Vzhledem k tomu, že kniha má letní obálku (mimochodem ji ilustrovala úžasná @brabikate), čekala jsem, že řecký ostrov bude základem pro většinu děje a prostředí. Místo toho jsem zjistila, že první čtvrtina byla věnovaná především vysvětlování příběhu Mandy a toho, v jakém bodě bylo její srdce a mysl s ohledem na životní situaci, ve které se ocitla. To vše bylo ok a ano, bylo to potřeba vysvětlit, ale myslím si, že lépe by to fungovalo, kdybychom se dostali přímo do toho, že odešla a pak nechali její příběh odhalit kousek po kousku, zatímco byla pryč. Měla jsem pocit, že až v bodě, kdy Mandy dostala příležitost vzít si nějaký čas volno, se pro mě příběh skutečně rozjel.

V druhé polovině knížka letěla závratným tempem, až mi přišlo líto, že byl konec trochu uspěchaný, protože některé věci byly na můj vkus uzavřeny moc rychle. Myslím si, že klidně 50 stran navíc by ničemu neuškodilo. Nicméně to byla fajn odpočinková knížka, kterou jsem zhltla za dva dny, což se mi poslední dobou stává málokdy. Takže pokud chcete nějaké čtení na dovču, u kterého nebudete muset moc přemýšlet, tak právě Moje velké řecké léto bude ta správná volba :)

Za poskytnutí knihy v rámci spolupráce děkuji knihy Dobrovský.

všechny komentáře

Související novinky (1)

Holly, Stříbrné hrdlo a další knižní novinky (20. týden)

12.05.2024


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Moje velké řecké léto v seznamech

v Právě čtených3x
v Přečtených10x
v Doporučených2x
v Knihotéce70x
v Chystám se číst73x
v Chci si koupit19x
v dalších seznamech2x

Autorovy knížky

Sue Roberts
britská
2024  73%Moje velké řecké léto