Tajomstvo turínskeho plátna přehled

Tajomstvo turínskeho plátna https://www.databazeknih.cz/img/books/17_/174415/bmid_tajomstvo-turinskeho-platna-174415.jpg 4 109 109

Mitzi Fallonová série

Na starom plátne sa uchoval fascinujúci nezreteľný obraz ukrižovaného muža. Túto relikviu, prísne stráženú v talianskom meste Turín, poznáme pod názvom Turínske plátno. Nikto však nevie, odkiaľ plátno pochádza. Nikto netuší, kedy a ako sa na ňom objavil ten záhadný obraz. Je možné, že tvár, ktorú stará tkanina zvečnila, patrila Ježišovi Kristovi? Tí, ktorí tvrdia, že je to tak, uctievajú Turínske plátno ako pravú relikviu. Pochybnosti o pôvode rubáša však pretrvávajú rovnako ako obraz na plátne. Je to jeden z najlepších falzifikátov na svete – alebo zázrak?... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: , Ikar (SK)

The Turin Shroud Secret , 2012

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Tajomstvo turínskeho plátna. Přihlašte se a napište ho.

Sklenička
04.12.2021 3 z 5

Do půlky nuda, po půlce jsem se od toho nemohla odtrhnout, ale konec je takovej kostrbatej. Ač je to na obálce prezentováno jako nejrafinovanější thriller s mystickou zápletkou od dob Dana Browna, dovolím si s tím polemizovat. V příběhu jako takovém jsou tři linie - linie sériového vraha Škrtiče, osobní linie policistky Mitzi Fallonové a záhada turínského plátna. Ta osobní linie Mitzi tam byla zbytečná.

ashburton
02.04.2021 1 z 5

Na této knize mě bohužel nezaujalo prakticky nic. Poměrně krátkou knihu jsem četl celý březen, což je u mě dost nezvyklé. Jsem rád, že jsem si ji půjčil a že mi nebude zabírat místo v knihovně. Po nudném začátku jsem se utěšoval, že určitě bude nějaké pěkné finále, ale ono to bylo stále horší a horší. A konec tam vlastně nebyl žádný. A ještě poznámka k překladu. Jak přišel překladatel na slovo karabiník? "Carabinieri" buď nepřekládat a dát je třeba kurzívou, nebo použít správné slovo karabiniér.
Dávám jednu hvězdu, ale je to jen těsně nad odpadem. 20 %

Anitram22
21.06.2020 3 z 5

V době, kdy jsem knihu četla, byla tato tématika velmi populární. Bohužel kniha je spíše průměrem.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Tajomstvo turínskeho plátna v seznamech