Minutemani / Hedvábný přízrak přehled

Minutemani / Hedvábný přízrak https://www.databazeknih.cz/img/books/47_/478583/bmid_minutemani-hedvabny-prizrak-d4f-478583.jpg 4 61 61

Před Strážci série

Kontroverzní a dlouho očekávané „předkračování“ nejlepšího grafického románu je konečně tady: PŘED STRÁŽCI! Celých dvacet let byla minulost dnes již ikonických postav z přelomového komiksu Alana Moora a Dava Gibbonse jen předmětem mnoha spekulací a teorií. Teď ale společnost DC Comics dala dohromady nejtalentovanější tvůrce v komiksové branži, a ti svět STRÁŽCŮ dále rozvinuli. A prvním svazku hrají hlavní roli MINUTEMANI a HEDVÁBNÝ PŘÍZRAK. Kritikou oceňovaný nositel Eisnerovy ceny a tvůrce komiksu DC: The New Frontier Darwyn Cooke propůjčil svůj talent MINUTEMANŮM. Tito předchůdci Strážců mají společně bojovat proti světu, který se vymknul z kloubů. Dokážou ale tito hrdinové, kteří pocházejí z úplně jiného prostředí a mají naprosto rozdílný postoj ke zločinu, navzájem spolupracovat? Anebo se rozpadnou ještě dříve, než začnou? HEDVÁBNÝ PŘÍZRAK je introspektivní pohled na boj význačné členky Strážců s panovačnou superhrdinskou matkou a na její roztěkanou cestu k tomu, aby se stala Hedvábným přízrakem. I díky nádherné kresbě spoluscenáristky a malířky Amandy Connerové (Power Girl, The Pro) nabízí komiks HEDVÁBNÝ PŘÍZRAK jiný pohled na svět PŘED STRÁŽCI. V této knize najdete sebrané komiksy PŘED STRÁŽCI: MINUTEMANI č. 1-6 a PŘED STRÁŽCI: HEDVÁBNÝ PŘÍZRAK č. 1-4.... celý text

Literatura světová Komiksy
Vydáno: , BB art

Minutemen / Silk Spectre: Deluxe Edition , 2013

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Minutemani / Hedvábný přízrak. Přihlašte se a napište ho.

Profesorskey
27.10.2023 4 z 5

Jednoznačně nejlepší díl z "Před strážců". Kvalitou následovaný třetím dílem se Sůvou a Dr. Manhattanem. Minutemani mají jednodušší styl kresby, ale tnou do živého a berou si přitom na paškál homosexualitu, pedofilii, zvrhlost a skrývanou minulost členů slavného týmu. Díky tomu jsou plnohodnotným prequelem ke Strážcům a dílem, které stojí za přečtení. Hedvábný přízrak je na druhou stranu příjemná jednohubka o mladé holce, její první lásce, vztahu s matkou a osamostatnění. Celkově hodnotím velmi dobře. Pokud se vám líbili Strážci, tak tohle dílko si také zaslouží vaši pozornost.

Hor89
27.02.2023 5 z 5

První a podle mě nejlepší díl série Před Strážci. Kniha obsahuje dva delší komiksy. Úvodní Minutemani je jediný příběh, který se kvalitou přiblížil na dosah původním Strážcům. Darwyn Cooke se zhostil jak příběhu tak kresby - děj je výborný s propracovanými charaktery a spoustou zvratů. S druhým příběhem - Hedvábný přízrak, vypomohla Amanda Conner, kresba komiksu je povedená a děj také není špatný. První komiks pět hvězd, druhý čtyři, celkově tedy čtyři a půl hvězdy.

Norri
09.02.2023 5 z 5

Minutemani

Darwyn Cooke navazuje na Alana Moora a pokračuje v dekonstrukci superhrdinského žánru. Chybí mu však Moorova elegance a hloubka. O to sžíravější a kritičtější ale je. Navazuje na Moorovy ukázky z Masonovy knihy "Pod kápí" a dále je rozvíjí do dalších vzpomínek a událostí. Vypravěčem je právě původní Sůva, Hollis Mason. Cooke je ve svém vyprávění mnohem explicitnější než Moore a to, co je ve Strážcích jen naznačeno, to je zde rovnou ukázáno. Vypráví také o komplikacích a nevoli svých bývalých kolegů před vydáním knihy. Během čtení jsem si říkal, že se Cooke nechal příliš unést a až moc se vzdálil Minutemanům z Moorových Strážců. Závěr ale přináší něco, co všechno uvede na pravou míru. Takže ve výsledku musím říct, že jsem s těmito Minutemany spokojený. Zpočátku se mi sice zajídalo velké množství vyprávěcích obdélníků, ale časem si to sedlo a já jsem si to užil. Hodně tomu pomohla Cookova kresba, která je zkrátka geniální.

Hedvábný přízrak

Je zatraceně těžké být dcerou Sally Jupiterové. Terorizuje tě matka, která se z tebe snaží vychovat vlastní kopii, a sežrat ti to dávají i ty krávy ve škole, které proti tobě taky použijí tvoji matku. To prostě nechceš. Proto Laura utíká do hipísáckého San Francisca plného drog. Jízda plná míru, lásky a divokých barev začíná…
Komiks Hedvábný přízrak je o mladické rebelii proti rodičům, o prvním velkém zklamání, o drogách a samozřejmě i o nějaké té superhrdinské akci. Scénář Darwyna Cooka a Amandy Connerové je zde úplně jiný, než jací jsou Minutemani. Amandina kresba a barvy jsou taky úplně jiné než od Darwyna. Přesto se ty dva příběhy tak nějak zvláštně doplňují. Když jsem tuto první knihu ze série Před Strážci začal číst, tak jsem dopředu počítal s tím, že ty knihy nemají nejlepší pověst. Za sebe ale můžu říct, že s touto knihou jsem spokojený. Jasně, nemá to kvalitu Strážců, to málo co, ale sedlo mi to.

Knižní novinky (25. 9. - 2. 10)

25.09.2013

Kniha Minutemani / Hedvábný přízrak v seznamech