Mick Jagger přehled

Mick Jagger
https://www.databazeknih.cz/img/books/18_/183739/bmid_mick-jagger-wcP-183739.jpg 5 8 8

Po celých pět desetiletí, kdy stojí v čele Rolling Stones, je Mick Jagger vnímán jako nanejvýš arogantní, narcistická superstar, jejíž sexuální apetit a povýšené zacházení s ženami si v ničem nezadá s Casanovou a jejíž údajné bezhlavé užívání drog odstartovalo jeden z nejslavnějších skandálů v historii rocku. I když je nyní dědečkem se sedmi křížky na krku a rytířem britské monarchie, zůstává i nadále vzorem pro každého mladého rockového zpěváka, který vystoupí na pódium. Mistrovská biografie Philipa Normana ukazuje, že tato nejznámější a přitom stále tajemná rocková ikona není jen pouhým mýtickým arcisvůdcem, ale je mnohem složitější osobností. Konečně zde máme skutečný příběh o tom, jak král popových manipulátorů Andrew Oldham proměnil plachého studenta ekonomie jménem Mike Jagger v moderního Antikrista…... celý text

Můj komentář

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Mick Jagger. Přihlašte se a napište ho.


Komentáře (2)

Pítrs85
28.04.2022 3 z 5

Tak se mi zdá, že se nějaké aspoň trochu seriózní biografie o dost možná nejlepším frontmanovi populární hudby nikdy nedočkám (asi si jí bude muset Mick napsat sám). Protože po ryze bulvární "Mick" od Christophera Andersena tu máme životopis "Mick Jagger", co je to samé v bleděmodrém (ano, i tady se řeší velikost Jaggerova přirození... asi by se bez toho ta pravá biografie o Mickovi neobešla...). No abych Normanovi nekřivdil, na knížce se dá (nejen díky počtu stran) poznat, že jí věnoval velkou, ale opravdu velkou péči, snaží se jít opravdu hodně do hloubky, bohužel ani on se bulvárnímu tónu nevystříhal. Takže o muzice se tu píše tak na 10 % knihy, zbytek zabírá sex, drogy... a pak tedy i ta troška rock'n'rollu. Ale co já vím, třeba je to takhle správně...

MC87
09.07.2018 5 z 5

To, že je Mick Jagger synem tělocvikáře lze mimo jiné poznat na tom, jak se stále ve svých 74 letech pohybuje po pódiu….Kniha sice několikrát na začátku až zbytečně moc adoruje stouny, ale vesměs se vyhýbá bulvárním žvástům a místo toho se například dozvíme, že Mick vynikal například v hodu oštěpem a kriketu.

Trochu zamrzí, že více než 300 stran z celkových 450 se zabývá notoricky známými 60.lety, ale budiž, potěšilo mě alespoň porovnání některých situací s biografií Keitha Richardse, který je tak trochu pohádkář. A to že rytíř Mick ještě poměrně nedávno klátil extrémně mladé slečny je jen decentně zmíněno a kupodivu mu to nekazí jeho auru, spíš ho člověk obdivuje, že po svých rozvodech dokázal uchránit svůj majetek….

Zajímavost: Mick Jagger hrál v několika filmech hlavní role a mimochodem byl zvažovaný jako hlavní hrdina Mechanického pomeranče (představte si ho tam!). Ironicky jeho filmovou kariéru přebil Keith Richards svým cameem ve filmu Piráti z Karibiku.

Zajímavost 2: Mick údajně nazval bubeníka stones Charlieho Wattse „svým“ bubeníkem. Normálně klidný Charlie přišel, řekl že Mick je „jeho“ zpěvák a dal mu pěstí, ať si to zapamatuje a následně odešel. Šokovaný Mick to zlehčoval a přikládal to opilosti. Charlie po chvíli telefonoval, že se staví znovu. Mick si potvrdil svoji teorii, že jde opilost, Charlie přišel a dal mu znovu pěstí, ať si to opravdu dobře zapamatuje.


Související novinky (0)

Zatím zde není žádná související novinka.


Citáty z knihy (0)

Zatím zde není žádný citát z knihy.


Kniha Mick Jagger v seznamech

v Právě čtených1x
v Přečtených11x
v Doporučených1x
v Knihotéce12x
v Chystám se číst5x
v Chci si koupit2x
v dalších seznamech1x

Štítky knihy

hudba hudební skupiny, kapely zpěváci Rolling Stones

Autorovy další knížky

2017  88%Paul McCartney: biografie
2013  90%Mick Jagger