Mezi proudy I. - Dvojí dvůr přehled

Mezi proudy I. - Dvojí dvůr https://www.databazeknih.cz/img/books/26_/261588/mid_mezi-proudy-i-dvoji-dvur-261588.jpeg 4 41 41

Mezi proudy série

V trilogii jsou popsány počátky českého odboje proti německému utlačování za doby krále Václava IV. Dvojí dvůr se věnuje sporům mezi dvěma národy. Češi se domáhají svých práv.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Mezi proudy I. - Dvojí dvůr. Přihlašte se a napište ho.

Monika1717
28.09.2023 5 z 5

Období vlády Václava IV., spory šlechty a církve. Kdo přečte, má v dějinách jasno. Skvěle napsané, nádherný jazyk, žádná sprostá slova a vulgarismy.

martin8550
22.12.2021 5 z 5

Skvělá kniha. Arcibiskup přefikne mladou manželku starýho hajnýho, tři studenti na toulkách polapeni neznámými zakuklenci odvlečeni na hrad Jivno, souboj na nože mezi českým a německým studentem kvůli hezký holce... výslech inkvizice .... do toho plejáda historických postav, intrik , mystiky a magie .. bravo...

Kuža007
14.07.2018 5 z 5

Další Jiráskův skvost. Skvěle zde popsal stav tehdejší šlechty, duchovenstva, neschopného krále Václava IV., intriky Lišky ryšavé a především situaci drobných měšťanů a hejmanů. Jirásek zde zkritizoval, zcela poprávu, katolickou církev udírající český lid. Díky tomuto dílu se o cíkrvi může říci, že je nejstarší zločinecká organizace v dějinách.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Mezi proudy I. - Dvojí dvůr v seznamech

v dalších seznamech3x