Město policajtů přehled

Město policajtů
https://www.databazeknih.cz/img/books/22_/224982/bmid_mesto-policajtu-224982.jpg 4 184 184

Atlanta, 1974. Horší čas pro nástup k policii si Kate Murphyová vybrat nemohla: Amerika prodělává kocovinu z prohrané vietnamské války, Atlantou zmítají občanské nepokoje a policisté jsou ochromeni strachem ze sériového vraha, který už nemilosrdně popravil několik kolegů. Při nástupu do služby si nevyhnutelně klade každý strážník otázku: Co když to dneska budu já? Úspěch pátrání po Střelci, jak vrahovi začnou přezdívat, je pro všechny atlantské policisty otázkou cti. A vlastně i něčím víc. Je to zběsilá honba po pomstě za mrtvé kolegy. A když Střelec zabije všeobecně oblíbeného policistu, každý chce být tím, kdo toho bastarda dopadne. Ano, každý. I Maggie Lawsonová a její nová parťačka Kate. Nežene je ani tolik touha po pomstě, jako spíše po uznání mužských kolegů. Zatím se jim dostává jen výsměchu, pohrdání a klacků pod nohama. Jak ale postupují v pátrání, nastřádaný vztek, frustrace i hrdost v nich dostoupí k bodu varu. Vědí, že vrah se chystá k dalšímu úderu, a rozhodnou se jít v pátrání vlastní cestou. Všem navzdory. I kdyby je to mělo stát... taky všechno.... celý text

Literatura světová Thrillery
Vydáno: ekniha , Domino

Cop Town , 2014

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Město policajtů. Přihlašte se a napište ho.

judith141
22.08.2023 3 z 5

Bohužel jsem se nemohla do knihy pořádně začíst, zápletka byla zajímavá, prostředí Atlanty 1974 perfektně popsáno, ale prostě mi nesedla.

soupik2012
14.12.2022 5 z 5

Jeden z nejlepších detektivních románů, který jsem kdy měla v uších. Zaujalo mě téma se kterým si autorka hodně vyhrála. Dříve jižanská Atlanta se musela smířit s obrovskou vlnou černošských migrantů a tato kniha ukazuje, že jejich vzájemné soužití bylo z počátku velmi problematické. Román je sepsán velice poutavě a udržuje si konstantní vysoké tempo vyprávění. Vykreslení práv tehdejších žen je od reality hodně vzdálené, ale jako zápletka románu to zafungovalo znamenitě. Moc jsem se bavila. Audiokniha je neméně vydařená a velice dobře ji načetla paní Ivana Lokajová.

Hanys_
08.11.2022 4 z 5

Fain kriminálka se stylovou atmosférou. Určitě bych od autorky ještě něco rád přečetl.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Město policajtů v seznamech

v Právě čtených3x