Města a ostrovy přehled

Města a ostrovy
https://www.databazeknih.cz/img/books/14_/148415/mesta-a-ostrovy-148415.gif 3 3 3

Texty Měst a ostrovů jsou vzdušné, lehce napsané, čtivé, zároveň však inspirativní. Ohledávají krajinu přírodní i městskou, všímají si zajímavých detailů - vždy ale nakonec končí u kulturního milieu, u umění, u tvůrců a jejich děl.

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Města a ostrovy. Přihlašte se a napište ho.

jarmik
03.12.2013 3 z 5

Města a ostrovy je sborník cestopisných črt z devadesátých let (a jediné předpřevratové, ale již z doby uvolněnějšího cestování na Západ, když navštívil nejspíš v r. 1988 Paříž). Hlavní otázkou je, nakolik je čtenář dnes ochoten číst si vzletné úvahy o Vídni, Paříži, Berlínu nebo Římu, když po dvaceti letech se ježdění do těchto měst stalo banalitou. I když - není to vlastně nejtěžší obzvláštnit obyčejné?

I tahle knížka mi potvrdila můj aktuální stav mysli ohledně prací p. Kroutvora: docela pěkné, ale už mě nestrhují a do dočtení se musím nutit. Vždy se však odmění nenápadnými perlami průběžně rozloženými po textu. Přiznávám, že pár kapitol mě navnadilo si na dotyčná místa zaturistit.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Města a ostrovy v seznamech