McMafia – Zločin bez hraníc přehled

McMafia – Zločin bez hraníc https://www.databazeknih.cz/img/books/58_/58425/bmid_mcmafia-zlocin-bez-hranic-M2F-58425.jpeg 4 34 34

Organizovaný zločin je súčasťou celého nášho sveta – často bez toho, aby sme o tom vedeli. McMafia je výletom po novom svete medzinárodného organizovaného zločinu, od pašerákov zbraní na Ukrajine až po pranie peňazí v Dubaji, prostredníctvom drogových syndikátov v Kanade a superpočítačových zločincov v Brazílii. Počas svojho skúmania vnútri temnej časti sveta sa Misha Glenny rozpráva s mnohými gangstrami, policajtmi a obeťami organizovaného zločinu a skúma aj divoký spotrebiteľský dopyt po drogách, obchodovanie so ženami, ilegálnu prácu a obchod so zbraňami na všetkých piatich kontinentoch.... celý text

Literatura světová Literatura faktu
Vydáno: , Kalligram (SK)

McMafia, Seriousy Organised Crime , 2008

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize McMafia – Zločin bez hraníc. Přihlašte se a napište ho.

Auto999
20.12.2021 4 z 5

Tato kniha není o nějaké celosvětové mafii, ale o mafiích v různých částech světa. Místy více, místy méně čtivá kniha. První část je o východní Evropě, popisuje pašování cigaret, ale i historii obecně včetně mafie Bulharska, Srbska, Jugoslávie a Ruska. Další kapitoly jsou o mafii v Indii, např. jak muslimové vyvražďují hinduisty. Izrael, SAE opět pašování. V JAR a Africe celkové jde o drogy a diamanty. Nigérie se specializuje především na krádeže přes internet, ale i jiné krádeže peněz v ohromném množství. Brazílie jede na pirátských kopiích všeho. V USA jde hlavně o pašování drog z Kolumbie a Kanady. Yakuza v Japonsku má ve společnosti obrovské místo a funguje jako separátní vláda co řídí a organizuje v některých oblastech vše. Poslední kapitola je o Číně. O tom, že Číňané okopiruji absolutně vše a stát je v tom vehementně podporuje.

Venda32
23.05.2021 3 z 5

Souhlasím,že se jedná o velmi zajímavé čtení. Já jsem se však často ztrácel v častých odbočkách v textu. Od knihy jsem asi čekal něco jiného. Seriál jsem neviděl a myslím, že asi ani nechci.

Warty
11.08.2020 5 z 5

Velmi zajímavé čtení. Je až děsivé, jak je snadné páchat zločiny v jejich nejhorší formě.

Knižní novinky (5. týden)

28.01.2019

Kniha McMafia – Zločin bez hraníc v seznamech