Maturita přehled

Maturita https://www.databazeknih.cz/img/books/71_/71134/maturita-71134.jpg 4 7 7

Provokativní románová utopie o dnešku, minulosti i budoucnosti. Román o maturujících studentech, ale také o tom, co se dělo v Sudetech a co se bude dít zanedlouho, pokud nám jisté důležité věci včas nedojdou. Čtenářsky atraktivní próza, která v sobě zahrnuje takřka všechny existující literární žánry, češtinu různých dob a stylů, klasický plnokrevný příběh i postmoderní textovou melanž, humor i docela vážně míněné rady pro přežití naší nemocné doby. První kniha, která má ambice nahradit všechny ostatní knihy ze seznamů povinné literatury.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Maturita. Přihlašte se a napište ho.

Shui-Xian
10.04.2016 3 z 5

Námět se mi velmi líbil: jde o zajímavý počin a věřím, že svému cíli - a sice poutavě přiblížit čtenáři celou řadu reálií z učiva o literatuře - dostává skvěle... Pak je tu ale autorův styl, který mně osobně sympatický nebyl. Přišel mi jako výpověď učitele, který na jednu stranu arogantně předhazuje svému publiku svou erudici a intelekt a na druhou se snaží působit pohodově a cool. Občasné (sebe)ironické pasáže ve mě vzbuzovaly spíše rozpačitost... Nicméně zůstávám v celkovém názoru při tom, že jde o svižnou, barvitou, pozoruhodnou četbu, která stojí za přelouskání.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Maturita v seznamech