Maryša přehled

Maryša
https://www.databazeknih.cz/img/books/37_/378256/marysa-NSw-378256.jpg 4 2541 2541

Maryša je jedním z klenotů české divadelní tvorby. Neustále přitahuje významné inscenátory a její inscenace patří velmi často mezi pozoruhodné divadelní počiny. Mimochodem patří mezi nejpřekládanější česká dramata a nezřídka se objevuje i na zahraničních scénách. Dnes její hodnoty dokážeme ocenit snad ještě více, než v době jejího vzniku.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Maryša. Přihlašte se a napište ho.

MíšaS.
11.06.2024 4 z 5

Příběh se mi líbil. Na divadle to musí mít grády, když se toho tedy ujmou zkušení herci a režisér.

bohejsova
25.05.2024 4 z 5

Normálně bych si knihu nepřečetla, ale jako knížka k maturitní četbě určitě dobrá. Dá se o ní dobře mluvit, je krátká a rychle se čte.

stelka_knihomol
12.05.2024 3 z 5

Knížka má určitě důležitou historickou váhu, ovšem mě osobně nějak zvlášť nezaujala. Příběh musel být sice dříve průlomový, dnes by však šlo jen o další průhledné klišé.
Co opravdu oceňuji, je nářečí, které zde opravdu pomáhá a dodává skvělou atmosféru. Také se mi líbil konec. Celkově jsem se ale do příběhu nějak extra nevzila, jsem ale ráda, že jsem si ji přečetla.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Maryša v seznamech

v Právě čtených21x