Mária Stuartová a jej nemožní manželia přehled

Mária Stuartová a jej nemožní manželia
https://www.databazeknih.cz/img/books/24_/249115/bmid_maria-stuartova-a-jej-nemozni-manze-249115.jpg 5 42 42

O Márii Stuartovej ste už asi počuli... Je to naša drahá zosnulá, pretože: - si vyberala nemožných manželov, - hnila skoro dvadsať rokov v anglických väzeniach, - úplne stratila hlavu - na popravisku. Ale počuli ste, že Mária: - bola vyše 180 cm vysoká krásavica a v detstve si žila ako v bavlnke - brnkala na nervy mocnej anglickej kráľovnej Alžbete I ... - nakoniec dokázala poriadne vydesiť aj svojho kata? Áno, hoci Mária zomrela už pred vyše štyrmi storočiami, dokáže nás stále mnohým prekvapiť. Vy teraz môžete nazrieť do jej tajného denníka alebo si prečítať správy v Škótskom poslovi a zaručene sa o tejto škótskej kráľovnej dozviete fakty pichľavé ako škótske bodľačie.... celý text

Literatura naučná Biografie a memoáry Pro děti a mládež
Vydáno: , Egmont (ČR)

Mary Queen of Scots and her Hopeless Husbands , 2001

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Mária Stuartová a jej nemožní manželia. Přihlašte se a napište ho.

iveta1294
05.05.2020 4 z 5

Hezké čtení

Dep8
14.12.2012 4 z 5

Mám ráda sérii těchto knih. Je poučná, ale zároveň i vtipná, takže myslím, že se nemusíte obávat, že by jste se při čtení nějak zvlášť nudili.

Dandulka
08.06.2012 5 z 5

Velmi vtipně a čtivě podán životopis velké vladařky.Spousta ilustrací a zajímavostí také zaujme.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Mária Stuartová a jej nemožní manželia v seznamech

v dalších seznamech1x