Magellanova cesta kolem světa přehled

Magellanova cesta kolem světa https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/42932/bmid_magellanova-cesta-kolem-sveta-SKv-42932.jpg 4 44 44

Vyprávění o první cestě kolem světa, kterou uskutečnil Portugalec Fernão de Magalhães.

Literatura světová Dobrodružné Pro děti a mládež
Vydáno: , Albatros (ČR)

Magellan's Reise um die Welt , 1975

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Magellanova cesta kolem světa. Přihlašte se a napište ho.

petruse162
11.12.2023

Bylo 15. století. Když začala doba objevných cest, které odhalily svět který byl pro ně neznámý. Do té doby si spousta lidí myslela že Země je placatá. Kapitán Magellan chtěl na své plavbě dokázat opak. Při své plavbě se posádka lodi moc nepohodla s kapitánem Magellanem. Při tom bojovali o kousky jídla. Pronásledovala je bouře a přitom se dostávali do úzkých skal. Na konci všeho se stalo něco šokujícího co nikdo nikdy nečekal že se může vůbec stát.

MarcoPolo936
29.04.2023 4 z 5

Fernando Magellan a jeho cesta kolem světa je opředena mnoha utrpením, vzpourami, vyčerpáním, nakonec zapsáním do dějin a celkovým závěrem v osobě Antonia Pigafetty. Pro mě asi slabší čtení než Magellan od Stefana Zweiga, ale možná díky tomu, že se to více táhlo v mnoha stránkách..Ale jinak pěkné počtení.

SlávaL
25.04.2022 4 z 5

Čím více knih o mořeplavcích pročítám, tím více narůstá obdiv k těmto lidem bez rozdílu funkce na lodi. Obrovská zodpovědnost admirálů po nepředstavitelnou dřinu řadových námořníků umocněno absencí dnešních vymožeností, počínaje navigačními pomůckami, konče špičkovým oblečením dnešních cestovatelů.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Magellanova cesta kolem světa v seznamech

v dalších seznamech5x

mořeplavba objevitelské cesty dobrodružství zámořské objevy cesty kolem světa

Autorovy knížky

Herbert Wotte