Prach tisíce cest přehled

Prach tisíce cest https://www.databazeknih.cz/img/books/27_/270368/bmid_prach-tisice-cest-EZi-270368.jpg 4 92 92

Madisonské mosty série

< 2. díl

Pokračování filmového a knižního bestselleru Madisonské mosty. Od chvíle, kdy ukončili svůj vášnivý vztah, který trval pouhých pár dní a nocí, uplynulo šestnáct let. Fotograf Robert Kincaid pokračoval v dobrodružných cestách a Francesca Johnsonová zůstala s manželem a dětmi. Stále však tajně doufala, že svého dávného milence znovu spatří. Robert se jednoho dne skutečně rozhodne vrátit na místo, kde ztratil své štěstí - do Madison County. V omšelé dodávce a s věrným psem Poutníkem se vydává na iowský venkov, kde kdysi potkal osudovou lásku…... celý text

Literatura světová Romány Pro ženy
Vydáno: , Ikar (ČR)

Thousand country roads , 2002

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Prach tisíce cest. Přihlašte se a napište ho.

MiJant
04.10.2023 4 z 5

Najskôr som si pozrel film "Madisonské mosty" s úžasnou Meryl Streep a Clint Eastwoodom, až potom sa pustil do pokračovania kultového románu o štvordňovej láske a celoživotného cestovania za "dobrým svetlom". Ozaj pekný príbeh.

n.ezn.amy
23.02.2023 5 z 5

Pokračování famózního románu Madisonské mosty, ve kterém se dozvídáme další osudy Roberta Kincaida a Francescy Johnsonové. Robert se rozhodne ještě jednou vyrazit zpět do míst, kde byl šťastný a doufá v náhodné setkání s Francescou, po kterém moc touží. A ani Francesca nedokáže zapomenout na ty kouzelné čtyři dny. A tak jsou jak dva bumerangy, které se přibližují a zároveň míjejí. Neméně skvělá kniha jako první díl o vzpomínkách, návratech a hlavně velké lásce, které ani čas a roky neubraly na síle.

Roztoč znovu laso.
Možná už ho nedostaneš
tak vysoko jako kdysi,
ale stejně,
když nad tebou bude svištět smyčka
a slunce bude vrhat na zem její stín,
začne padat dolů
k tomu poslednímu,
ještě jednou dolů ....

Filomena1961
16.02.2023 5 z 5

(SPOILER) Silné propojení s knihou Madisonské mosty. Útlá knížka, která čtenáře pohltí svým příběhem o velké lásce, která vznikla před 16 lety a navzdory všemu přetrvává až do smrti. Robertova osamělost v závěru knihy končí, když se setká s chápajícím synem. V knize je uvedeno moudro se kterým plně souhlasím. " Stavět se smutkem proti osudu nikam nevede. Věci se dějí bez důvodu a příčiny a není co dodat. Stavět se osudu je totéž jako chtít usměrnit dým nebo vítr, to by se člověk protruchlil životem. Nakonec nezbývá nic jiného, než vzít na svá bedra, co vám život připravil a jít dál.

Loď plná nevěst, Naděje v nás a další knižní novinky (18. týden)

30.04.2023

Kniha Prach tisíce cest v seznamech

v dalších seznamech4x

Robert James Waller