Loď jménem Naděje přehled

Loď jménem Naděje https://www.databazeknih.cz/img/books/76_/76848/bmid_lod-jmenem-nadeje-Ypv-76848.jpg 4 22 22

Ve sbírce Loď jménem Naděje se autor formou paraboly zamýšlí nad všeobecnými „osudovými“ okolnostmi lidské existence. V novele Loď jménem Naděje je to osud společnosti, která se dobrovolně vydá pod vedením paranoidního vůdce na cestu zkázy, v novele Ostrov mrtvých králů je to osud jedince neschopného vymanit se z „prokletí vlastních vzpomínek, které ho vzdalují živým citům a vztahům“.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Loď jménem Naděje. Přihlašte se a napište ho.

PMR
08.05.2023 5 z 5

Hm ... běsi z šedesátek působí i ve dvacítkách.
Jenom ta loď by se dnes měla jmenovat spíš Evropa než Naděje.
Ale jinak klasika: Odpovědnost není připravený převzít nikdo a moc jsou připraveni převzít jenom idioti a gauneři...

Allla9
10.09.2022 4 z 5

Pro mě těžké, temné čtení.

kap66
19.07.2021 3 z 5

Loď jménem Naděje: podobenství, v němž jsem možná nacházela víc, než bylo autorem zamýšleno: biblické odkazy, falešný mesiáš, ale snad i transport židů s prožívanými obavami, bezmocí, otázkami, přijetím či nadějí.
Ostrov mrtvých králů: příběh „zbytečného člověka“, který tyl z totalitního režimu, ničil ty, kteří ho milovali, a po jeho pádu zůstává sám v životě (i na ostrově), ztracený.
Autor podává všechno smrtelně vážným tónem, postavy žijí nenaplněný, někdy až tragický život, řeší osudové věci, nenacházejí radost, neumějí milovat doopravdy. Chápu, že forma a vyznění obou novel tomu nahrává, ale četba několika takových knížek po sobě by mě stála pár tisíc u psychiatra.

42 říjnových eknih zdarma

25.10.2020