Čarodějovy hodiny přehled

Čarodějovy hodiny
https://www.databazeknih.cz/img/books/44_/441161/bmid_carodejovy-hodiny-z7Q-441161.jpg 3 75 75

Lewis Barnavelt série

Lewis Barnavelt je sirotek. Když přijde za svým strýcem Jonathanem, očekává, že se setká s obyčejným člověkem. Ale není tomu tak. Strýček Jonathan a jeho sousedka, paní Zimmermannová, jsou čarodějové! Lewis je nadšený. Nejprve pozorně sleduje, jak oba kouzlí. Pak začne experimentovat sám a nevědomky vzkřísí bývalého majitele domu: ženu jménem Serenna Izardová. Zdá se, že Serenna a její manžel zazdili do stěn domu hodiny: hodiny, které by mohly zničit lidstvo. A jen Barnavelt je může zastavit.... celý text

Literatura světová Fantasy Pro děti a mládež
Vydáno: ekniha , King Cool

The House with a Clock in Its Walls , 1973

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Čarodějovy hodiny. Přihlašte se a napište ho.

speciale88
28.04.2022 5 z 5

Tak jako film i kniha je hezká. Přečteno za chvilku. Taková odpolední oddechovka.

Aust
13.03.2022 3 z 5

Vzhledem k tomu, že rozhodně nejsem publikum na které se kniha zaměřuje, je to těžké hodnotit. Svět a postavy za moc upřímně nestojí. Jenom Tarby byl víc hluboká postava. Jinak byly všechny jednotvárné. U dětských příběhů to je pochopitelnější, ale i tam se dají vytvořit velice dobré postavy. Líbí se mi, jak v knížce funguje magie. Forma vyřešení konfliktu je geniální. To by mě nikdy ani nenapadlo. Dětská představivost je velká zbraň. Je to pravda. Hlavně poučení pro děti je užitečné. Příběh je komorní a takový průměrný. Některé prvky děje jsou však pochybné a zmatečné. Určité potenciály děje jsou nevyužité. Takže...i přesto, že v knize převládají negativa, hodnotil bych jí průměrně. Pokud budu mít někdy děti, přečetl bych jim ji.

Dela90
21.01.2022 5 z 5

Nádherná knížka plná dobrodružství opředená magií, tajemnem i přátelstvím. A ačkoliv je kniha určená spíše mladším ročníkům. Je psaná výbornou formou, která Vás zaručeně vtáhne do děje, ať je Vám 10 nebo 30. A společně s Lewisem se budete snažit rozlouskat tajemství, která se skrývají ve zdech domu. Krásná odpočinková oddechovka se špetkou tajemna.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Čarodějovy hodiny v seznamech

v Právě čtených1x