Levy prichádzajú přehled

Levy prichádzajú https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/424455/bmid_levy-prichadzaju-BnC-424455.jpg 4 22 22

Prečo Európa a Amerika smerujú k novej tyranii. Mohol by sa dnes konať Norimberský proces? Ktorá ideológia zvíťazila v studenej vojne? Vedeli ste, že komunizmus sa zrodil v Bruseli? Ako sa transformovala komunistická ideológia na Západe, keď ju na Východe pochovali? Dochádza dnes v Európe a Amerike k prenasledovaniu kresťanov? Aký charakter majú kresťanské politické strany na Západe? Čo sa stalo v KDH? Rozpútala sa v katolíckej cirkvi tichá občianska vojna? Aká bude svetová vláda, ak vznikne? Odpovede na tieto otázky ponúka druhé doplnené vydanie knihy Vladimíra Palka.... celý text

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Levy prichádzajú. Přihlašte se a napište ho.

zuvacka
30.01.2021 5 z 5

Brilantne napísané, presne sformulované, ale veselé to teda nebolo. Preto ma pobavila veta z poslednej kapitoly: "Tak ako, milý čitateľ, nebodaj to bolo deprimujúce čítanie?" No veru. Kniha však nielen ukazuje deprimujúce fakty, ukazuje aj smer. Možno podoný ako si zvolil Whittaker Chambers. Citát - "Ešte pred vojnou sa stal členom komunistickej strany a sovietskym špiónom. Potom sa s komunizmom radikálne rozišiel. O svojej minulosti vypovedal pred Výborom Kongresu USA a jeho svedectvo pomohlo odhaliť vysokopostavených sovietskych špiónov v americkej vláde, napríklad Algera Hissa. Chambers ešte aj po svojej konverzii na antikomunistu bol presvedčený, že komunizmus zvíťazí a že on sa vlastne dobrovoľne pridáva na stranu, ktorá historický zápas prehrá. Zápas s komunizmom však bral ako zápas o dušu človeka, a teda ako zápas i o svoju dušu. „Viem, že opúšťam víťaznú stranu a prechádzam k prehrávajúcej, ale je lepšie umrieť na porazenej strane, ako žiť v komunizme," napísal."

Hobo
14.07.2020 5 z 5

Velmi dobrý politologický rozbor nejen křesťanskodemokratických stran v současném a pomíjejícím světě.

Daschita
14.07.2020 5 z 5

Tato kniha mi pomohla se zorientovat v tom, co se děje v dnešní době, kde leží příčina dnešního náhledu na věci a k čemu směřuje tzv.západní společnost. Připadám si, jako bych doslova prohlédla. Vřele ji všem doporučuji!

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Levy prichádzajú v seznamech

v Právě čtených3x