Levy prichádzajú

Levy prichádzajú https://www.databazeknih.cz/img/books/42_/424455/bmid_levy-prichadzaju-BnC-424455.jpg 4 22 6

Prečo Európa a Amerika smerujú k novej tyranii. Mohol by sa dnes konať Norimberský proces? Ktorá ideológia zvíťazila v studenej vojne? Vedeli ste, že komunizmus sa zrodil v Bruseli? Ako sa transformovala komunistická ideológia na Západe, keď ju na Východe pochovali? Dochádza dnes v Európe a Amerike k prenasledovaniu kresťanov? Aký charakter majú kresťanské politické strany na Západe? Čo sa stalo v KDH? Rozpútala sa v katolíckej cirkvi tichá občianska vojna? Aká bude svetová vláda, ak vznikne? Odpovede na tieto otázky ponúka druhé doplnené vydanie knihy Vladimíra Palka.... celý text

zuvacka
30.01.2021 5 z 5

Brilantne napísané, presne sformulované, ale veselé to teda nebolo. Preto ma pobavila veta z poslednej kapitoly: "Tak ako, milý čitateľ, nebodaj to bolo deprimujúce čítanie?" No veru. Kniha však nielen ukazuje deprimujúce fakty, ukazuje aj smer. Možno podoný ako si zvolil Whittaker Chambers. Citát - "Ešte pred vojnou sa stal členom komunistickej strany a sovietskym špiónom. Potom sa s komunizmom radikálne rozišiel. O svojej minulosti vypovedal pred Výborom Kongresu USA a jeho svedectvo pomohlo odhaliť vysokopostavených sovietskych špiónov v americkej vláde, napríklad Algera Hissa. Chambers ešte aj po svojej konverzii na antikomunistu bol presvedčený, že komunizmus zvíťazí a že on sa vlastne dobrovoľne pridáva na stranu, ktorá historický zápas prehrá. Zápas s komunizmom však bral ako zápas o dušu človeka, a teda ako zápas i o svoju dušu. „Viem, že opúšťam víťaznú stranu a prechádzam k prehrávajúcej, ale je lepšie umrieť na porazenej strane, ako žiť v komunizme," napísal."

Hobo
14.07.2020 5 z 5

Velmi dobrý politologický rozbor nejen křesťanskodemokratických stran v současném a pomíjejícím světě.

Daschita
14.07.2020 5 z 5

Tato kniha mi pomohla se zorientovat v tom, co se děje v dnešní době, kde leží příčina dnešního náhledu na věci a k čemu směřuje tzv.západní společnost. Připadám si, jako bych doslova prohlédla. Vřele ji všem doporučuji!

Erik77
19.08.2017 5 z 5

Myslím že autor to dobre vystihol. Pri čítaní tejto knihy mi napadol citát od F. Nietzscheho Boh je mŕtvy. Euro-americká civilizácia zavraždila Boha a dôsledky sú viac než zjavné: nihizmus, rozpad rodiny a manželstva, potraty, eutanázia, terorizmus, multikulturalizmus, zvyšujúci sa útlak kresťanov, dopopredia sa dostávajú pseudocelebrity a pseudointelektuáli, pričom múdri a veriaci ľudia sú čím viac vysmievaní a znehodnocovaní. Možno najviac viditeľná je strata zdravého rozumu. Napriek tomu by si kresťan nemal zúfať. Mal by sa spoliehať na Ježišove slová: Ja som s vami po všetky dni až do konca sveta.

Cinik
22.06.2017 5 z 5

Povinná četba všech křesťanů. V tuto chvíli nezbytná a nenahraditelná pro křesťanské politiky, voliče i duchovní.

Emlo
12.08.2015 5 z 5

Niektorých možno odradí, že autorom je bývalý politik. Kniha zachádza v závere aj do politiky, no podstata knihy spočíva niekde inde. Je najmä pre konzervatívne zmýšľajúcich ľudí. Z môjho pohľadu sa jedná o pravdivý popis stavu spoločnosti a najmä smutnú predzvesť kam smeruje. Obdivujem najmä to ako autor pracuje s argumentmi a štatistickými údajmi postupne podľa jednotlivých štátov. Odporcovia môžu ťažko niečo namietať. Liberálom sa to asi páčiť nebude.