Kola hrůzy přehled

Kola hrůzy
https://www.databazeknih.cz/img/books/29_/296993/mid_kola-hruzy-7rB-296993.png 4 115 115

Legie prokletých série

Válečný román popisuje osudy malé skupiny příslušníků Hitlerova trestního tankového pluku odehrávající se uprostřed pekla východní fronty, kde lidskost a čest přehlušil řev tanků a bojových letadel, zvuk hvízdajících kulek, zoufalý křik umírajících a vše ovládla nesmírná touha přežít krutou zimu, neustálý hlad, naprosté vyčerpání a uniknout nelidským podmínkám v zajetí.... celý text

Literatura světová Romány Válečné
Vydáno: , Československý spisovatel

Døden på Larvefødder , 1975

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Kola hrůzy. Přihlašte se a napište ho.

luke442
05.04.2021 5 z 5

Skvělá kniha! Je mě upřímě jedno nakolik je to sci-fi a nakolik je to podle reality. Hasselovky mě prostě baví. Strhující, čtivé, napínavé. Autor to popisuje vyloženě syrově a přímo, některé scény jsou opravdu kruté. Vsadím se že válka byla ve skutečnosti mnohem horší.

kalache
01.01.2021 3 z 5

... zrůdně smutné.Proč?...

daudurhundur
23.12.2020 4 z 5

Nejedná se o klasický román, ale spíš o soubor povídek, které na sebe časově navazují, ale každá nese zcela samostatný, ohraničený a uzavřený příběh.
Osobně mám raději klasické Hasselovo romány, ale na druhou stranu zde to vynahrazuje obsahem - např. jak do "party" přibyl Legionář, apod.

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Kola hrůzy v seznamech

v Právě čtených2x