Ledová bariéra přehled

Ledová bariéra https://www.databazeknih.cz/img/books/41_/417681/bmid_ledova-bariera-mKm-417681.jpg 4 256 256

Ledová bariéra série

Na opuštěném ostrově na jižním pobřeží Chile byl objeven obrovský meteorit, největší, jaký kdy byl nalezen. Odpočíval v zemi miliony let. Podnikatel a miliardář Palmer Lloyd se rozhodne, že se stane ústředním exponátem v jeho novém muzeu. Znamená to dopravit do New Yorku nejtěžší předmět, kterým kdy lidstvo pohnulo. Za pomoci Lloydových peněz se zformuje odvážná výprava za meteoritem. Výpravu vedou nevyzpytatelný inženýr a světově proslulý hledač meteoritů, jehož kariéru poškodila jeho vlastní kontroverzní teorie. V ledovém objetí antarktické zimy se dobrodruzi utkávají s děsivou záhadou původu a povahy meteoritu. Pokud si chtějí zachránit holé životy, musí tuto záhadu vyřešit.... celý text

Literatura světová Thrillery Sci-fi
Vydáno: , BB art

The Ice Limit , 2000

Zatím jste nenapsal(a) svůj komentář ke knize Ledová bariéra. Přihlašte se a napište ho.

Timkim
28.03.2024 3 z 5

(SPOILER) Pendergast mě zklamal a ani toto nebyla žádná hitparáda. Když to shrnu, mám prachy koupím loď, jedu přes půl světa pro šutr. Mám problém to naložit, nakonec odplouvám a snažím se uplácet kde se dá. Pár mrtvolek a stále na vodě.....autoři mě neoslovili i když jsem se snažil. Končím s nimi, jako s Minierem. Vážně slabota a ztráta času. 50%

bekule
21.02.2024 4 z 5

Určitě povedenější začátek dobrodružné série než je rozvláčný Pendergast. Kvalitou se nenápadně začínají přibližovat Rollinsovi, ještě jim dám šanci.

raphelia
07.02.2024 5 z 5

Tento román je jedním slovem dokonalý. Je čtivý, reálný, mrazivý; zpracovává originální téma z velmi nevšedního úhlu pohledu, díky kterému poodkrývá aktuální možnosti vědy a techniky, které by člověka v běžném životě asi vůbec nenapadly. Je to jeden ze starších románů této autorské dvojice; pochází z dob, kdy Preston s Childem ještě nevydávali romány jak na běžícím pásu, ale to, co vydali, mělo hlavu a patu a děj promyšlený do posledního detailu. Je zřejmé, že v případě tohoto příběhu si autoři opravdu pečlivě obstarali informace nejen o životním stylu a poměrech v Chile, ale též (a to především) o práci odborníků na meteority či minerály obecně; kniha však představuje také zákulisí života na ropném tankeru a samozřejmě, jak název napovídá, i drsnou krásu a nevyzpytatelnost moře mezi chilským a antarktickým pobřežím.
Četla jsem tento román opakovaně a pokaždé mě "dostal". Toto je vážně kniha na jedničku!

Zatím zde není žádná související novinka.

Kniha Ledová bariéra v seznamech

v dalších seznamech1x